Gündem Haberleri

  Aşkevleri yerle bir

  Hürriyet Haber
  15.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya'nın Düdenbaşı Mahallesi'nde fuhuş yapıldığı gerekçesiyle mühürlenen gecekondular belediye ekiplerince yıkıldı.

  ANTALYA'nın Düdenbaşı Mahallesi 1328 Sokak'ta fuhuş yapıldığı gerekçesiyle Ahlak Masası ekiplerince basılıp mühürlenen gecekondular, Kepez Belediyesi ekiplerince yerle bir edildi. Mahalle sakinlerinin sık sık şikayette bulunduğu ‘‘Cennetin Yeri’’ olarak bilinen Cennet Ürey'e ait gecekondunun ise duvar ve raylı büyük demir kapılar yapılarak faaliyetine devam ettiği ancak yıkım sırasında anlaşılabildi.

  ŞİKAYET KONUSUYDU

  Kepez Belediye Başkanı Mehmet Atay, vatandaşlardan sık sık şikayet aldıklarını belirterek, ‘‘Buralar tamamen kaçak olarak yapılmış. Hatta binaların çevresindeki sokaklar bile duvar örülüp, raylı demir kapılarla kapatılarak işgal edilmiş. Biz de kaçak olan bu yapıları yıktık’’ dedi. Mahalle sakinleri de yıllardır yıkılan binalarda fuhuş yapıldığını bu nedenle sokağa çıkmaya korktuklarını söyledi.

  HASTALIĞA DAVETİYE

  Daha önce Ahlak Şubesi ekiplerince basılarak mühürlenen binalar ve odaların görüntüleri insan sağlığının hiçe sayılarak bulaşıcı hastalıklara nasıl davetiye çıkarıldığının adeta bir kanıtı oldu. Telefon direklerinin bile binanın içerisine alındığı, suyun ise duvarlara monte edilen plastik borularla sağlandığı fuhuş merkezinde, beş ayrı evin birleştirildiği tespit edildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı