GeriGündem MSB askerlik yerleri açıklandı! Askerlik yerleri E-Devlet ile sorgulama ekranı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MSB askerlik yerleri açıklandı! Askerlik yerleri E-Devlet ile sorgulama ekranı

MSB askerlik yerleri açıklandı! Askerlik yerleri E-Devlet ile sorgulama ekranı

Zorunlu askerlik görevlerini yerine getirmek için gerekli başvuruları tamamlayan, 99/4 döneminde askere gideceklerin kasım ayı celp dönemi için beklenen gün geldi ve askerlik yerleri açıklandı. Peki, MSB'nin askerlik yerleri sorgulama ekranı nasıl kullanılır? İşte, 23 Eylül askerlik yerleri sorgulama ekranı ve sevk tarihleri hakkında bazı bilgiler

99/4 askerlik yerlerinin ne zaman belli olacağı, bu kapsamda beklenti içinde olan binlerce genç ve aileleri tarafından yakından takip ediliyor. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan duyuruya göre 99/4 döneminde askere gideceklerin kasım ayı celp dönemleri bugün belli oldu. İşte, askerlik yerlerine ilişkin bazı detaylar

Askerlik celp yerleri için merak edilen açıklama e-Devlet aracılığıyla yapıldı. Sonuçlar 23 Eylül Pazartesi günü yani bugün ilan edildi. 

MSB'DEN DAHA ÖNCE YAPILAN AÇIKLAMA

"Bir ve iki buçuk aylık temel eğitime tabi tutulacak yedek subay adayları ile yedek astsubay adayları 01 kasım 2019 tarihinde, er/erbaş statüsüne ayrılanlardan birinci celp ve sevk dönemine tabi olanlar 01 ekim 2019 tarihinde, ikinci celp ve sevk dönemine tabi olanlar 01 kasım 2019 tarihinde, üçüncü celp ve sevk dönemine tabi olanlar ise 02 aralık 2019 tarihinde tertip edildikleri birliklere sevk edilecekler."

ASKERLİK YERLERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Er adayları askerlik yerleri bilgisini e-Devlet üzerinden öğrenebilecek. e-Devlet'e giriş yapacak adaylar, bu sisteme erişim şifresini PTT'den kimlikleri karşılığında alabilecekler.

T.C kimlik numarası ve PTT'den alacakları şifre ile sisteme giriş yapacak olan asker adayları, sol üst köşede yer alan e-hizmetler bölümüne tıkladıktan sonra kendilerini kapsayan hizmeti seçmeli. “Hizmet Adı” kutucuğuna kısa dönem askerler “Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama”, uzun dönem askerler ise “Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama” ifadesini yazdıktan sonra, karşılarına çıkacak olan linke tıklayacak.

'Yedek Subay Sınıflandırma Sonucu' ya da 'Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama' butonuna tıklayacak olan er adayları, askerlik yerlerini bilgisini edinebilecek. Bu adımların ardından ise sırasıyla, Sevk Bilgilendirmesi, Sevk Kişisel Bilgiler, Sevk Başvuru Bilgilendirme ve Sevk Belgesi bilgisi alınabilecek.

Sevk belgesinde, asker adayının birliğine teslim olacağı günler ve yol izinleri bilgisi yer alacak. Belgeler, kısa bir süre içerisinde bu sistem üzerinden alınabilecek.

SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle