Gündem Haberleri

  Askerleri sahte altınla dolandırmaya kalktı

  A.A.
  08.12.2009 - 18:32 | Son Güncelleme:

  Antalya'da, asker arkadaşını “elimde Osmanlı dönemine ait altınlar var” diyerek 5 bin TL dolandırdığı öne sürülen kişi, aynı yöntemle Düzce'de yaşayan başka bir asker arkadaşını da dolandırmak istedi.

  Alınan bilgiye göre, A.K, asker arkadaşı Osman D.'yi arayarak, “Afyonkarahisar'ın bir köyünde yaşlı bir kişinin tarlasında altın bulduğunu, yaşlı adama bir miktar para vermeleri durumunda altınları ucuza alabileceklerini” söyleyerek altınlardan numune gönderdi. Bir iş yerinde çalışan D. da bunun üzerine patronundan 5 bin TL alarak A.K'ye ulaştırdı. Ancak A.K, parayı aldıktan sonra ortadan kayboldu.

  A.K, yaklaşık bir yıl sonra Düzce'de yaşayan başka bir asker arkadaşı Ali A.'yı da arayarak, elinde Osmanlı dönemine ait yaklaşık 12 kilogram ağırlığında 3 bin 555 adet altın olduğunu, bu altınları düşük fiyata kendisine satabileceğini söyledi.

  Daha önce arkadaşı Osman D.'nin aynı yöntemle dolandırıldığını öğrenen A., A.K'yle 3 bin 555 adet altın için 25 bin TL'si peşin ödenmek, 45 bin TL'si ise senet yapılmak üzere 70 bin TL'ye anlaştı. İki arkadaşını da yanına alan Ali A., Osman D.'ye da haber vererek Antalya'ya geldi. Düzce'den gelenler, A.K. ve yanındaki biri kadın iki kişiyle Antalya Otogarı'nın arka kısmında buluştu. A.K'nin yanında bulunan kadının kuşağındaki altınları göstermesinin ardından, A.K. ve arkadaşı K.G, bankadan para çekmek için Aktaş'ın otomobiline bindi.

  Otomobilin, banka yerine ormanlık bir bölgeye gittiğini fark eden A.K, şüphelenerek A.  ve yanındakilere biber gazı sıktı. A.K, çıkan kavgada kaçarken, araçtakiler K.G'yi darbetti.

  Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan K.G, tedavisinin ardından polisler tarafından gözaltına alındı. Dolandırıldıklarını öne süren Osman D. ,  Ali A.  ile arkadaşları Muzaffer G. ve Necip Ö., Sanayi Polis Merkezine gelerek şikayetçi oldu.

  Ali A. , gazetecilere, asker arkadaşı Osman D.'nin diğer arkadaşları A.K. tarafından dolandırıldığını öğrendiğini, dolandırmak için kendisini de arayınca yakalayıp polise teslim etmek amacıyla 2 kişiyle birlikte Antalya'ya geldiğini söyledi.

  Polis, asker arkadaşlarını dolandırdığı öne sürülen A.K. ile sahte altınların bulunduğu iddia edilen kadını bulmak için çalışma başlattı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı