Gündem Haberleri

  Askeri liselerde ders başı

  Hürriyet Haber
  08.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Askeri liselerde 1998-99 eğitim-öğretim yılı dün düzenlenen törenlerle başladı. İstanbul Çengelköy'deki Kuleli Askeri Lisesi'nde düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan Okul Komutanı Kurmay Albay Sinan Ertung, öğrencilere, ‘‘Geleceğin teminatı olan genç silah arkadaşlarım. Büyük Atatürk'ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkmak, ancak bilgi üretip kullanmakla mümkündür. Üniformanızın şerefi büyük ve büyük şerefin omuzlara yüklediği sorumluluk da ağırdır’’ dedi.

  Bugüne kadar çok sayıda genelkurmay başkanı mezun eden Bursa Işıklar Askeri Lisesi'nde her sınıftan en başarılı 3 öğrenciye çeşitli hediyeler verilirken, Okul Komutanı Kurmay Kıdemli Albay Zekeriya Öztürk, öğrencilere ‘‘Sürekli kendinizi yenileyin’’ önerisinde bulundu.

  İzmir Maltepe Askeri Lisesi'ndeki törende, okul komutanı Piyade Kurmay Albay Raif Akbaş, okulun 29 Nisan 1998 tarihinde ISO 9001 kalite belgesi aldığını bildirdi. Öğretim Başkanı öğretmen Albay Erol Sayın, okula yeni giren öğrencilere, ‘‘Atatürkçü düşünce ışığında çağdaşlaşma ve eğitim’’ dersi verdi.

  Bahriyeliler demir aldı

  İstanbul Heybeliada'daki Deniz Lisesi'ndeki törende de Deniz Lisesi Komutanı Deniz Kurmay Kıdemli Albay Tayfun Uraz, güçlü ve caydırıcı bir deniz kuvvetleri oluşturma hedefinin ve bu uğurda Deniz Lisesi'ne düşen görevlerin bilinci içinde olduklarını belirtti.


  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı