Gündem Haberleri

  Askeri casusluk davasında sona doğru

  Selahattin GÜNDAY / İSTANBUL, (DHA)
  02.08.2012 - 12:35 | Son Güncelleme:

  Muvazzaf ve emekli askerler ile TÜBİTAK görevlilerinin yargılandığı ‘Askeri Casusluk ve Şantaj Davası’nda sanıklar son sözleri soruldu.

  4’ü tutuklu 56 sanığın yargılandığı ve İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada bugün karar açıklanacak. Sabah saatlerinde başlayan duruşmada sanıklar teker teker son sözlerini söyledi.

  TUĞAMİRAL YÜREKLİ: HERHANGİ BİR SUÇ İŞLEMEDİM

  Davanın sanıklarından Tuğamiral Şafak Yürekli, "30 yıl önce şanlı bayrağın üzerine elimi koyarak ettiğim yeminin aksine bir şey yapmadım. Yüce milletim sizlerde müsteri olunuz. Herhangi bir suç işlemedim. Son savunmamda da olduğu gibi suçsuz olduğumu haykırıyorum. Beraatimi talep ediyorum" dedi.

  E. ALBAY SEZER: HAKSIZ YERE TUTUKLUYUM

  Davanın bir numaraları sanığı emekli albay İbrahim Sezer ise son sözlerinde suçlamaların doğru olmadığını belirterek, "2 yıla yakından haksız yere tutukluyum. Beraatimi talep ediyorum" diye konuştu.

  TÜBİTAK GÖREVLİSİ ÇİPLİ: SOMUT DELİL YOK

  Son sözleri sorulan TÜBİTAK görevlisi Yücel Çipli de suçsuz olduğunu belirterek "Benim hakkımda somut belge, delil ve bulgu yoktur. Suçlamaların hepsini daha önce çürüttüm. İçim ve vicdanım rahat beraatimi talep ediyorum" ifadelerini kullandı.

  Davanın sanıklarından Binbaşı Kemalettin Yakar da son sözlerinde, "Ben bu toprağa, bayrağa, Mustafa Kemal’e ve üniformama ihanet etmedim. Suçsuzum, beraatimi talep ediyorum" dedi.

  KARAR 14.30’DA AÇIKLANACAK

  Diğer sanıklara da son sözlerini soran mahkeme, karar için ara verdi. Mahkeme davaya ilişkin kararını saat 14.30’da açıklayacağını bildirdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı