Gündem Haberleri

  Askerden irticaya gözdağı

  Hürriyet Haber
  29.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ülkenin gündemini bir süredir işgal eden irtica tartışmaları, harp okullarının açılışında komutanların sert uyarılarıyla karşılandı.

  Kara Harp Okulu'nun açılışında konuşan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Ateş, Harbiyelilerden, Türkiye'nin mevcut ortamını daima gözönünde bulundurmalarını istedi, ‘‘Türkiye'nin içinde bulunduğu şartlarda hem dış, hem iç tehdidin ne boyutlara ulaştığını görüyorsunuz. Bunlara mukavemet edebilmek için kendinizi yetiştirmekten, çağa ayak uydurmaktan ve çok güçlü olmaktan başka çareniz yoktur. Alacağınız görev çok ciddi bir görevdir’’ diye seslendi.

  Deniz Harp Okulu'ndaki törende konuşan Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Salim Dervişoğlu da, Türkiye'nin kimseye verecek bir karış toprağı olmadığını da belirterek, ‘‘Mücadele, PKK'yı hedefinden caydırana kadar devam edecektir. Diğer tehdit ise aşırı dinci gurupların islam devrimi yapıp Türkiye'de İslami bir cumhuriyet kurmak istemesidir. Bu tehdit Türkiye Cumhuriyeti'nin anayasada yer alan niteliklerine yönelik en büyük tehdittir’’ dedi.

  Hava Harp Okulu'ndaki törende konuşan Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlhan Kılıç ise genç Harbiyelilere, şunları söyledi: ‘‘Büyük Atatürk'ün kurduğu demokratik ve laik cumhuriyete sahip çıkarak, bizden öncekilerin yaptığı gibi bizler de bu sistemi yıkmaya çalışan, ülkeyi çağdışı bırakmaya yönelik istismarcı politikalara karşı durmaktayız. Gelecekte sizler de Türkiye'nin rejimini ve üniter yapısını bozmayı hedef alan Atatürkçü Düşünce Sistemi'nden sapan, hiçbir çabaya izin vermeyeceksiniz.’’


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı