GeriGündem Son dakika: Tugay Komutanı görevden alındı...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  35
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika: Tugay Komutanı görevden alındı...

Son dakika: Tugay Komutanı görevden alındı...

Manisa’ da kışladaki askerlerin zehirlenmesi ile ilgili Tugay Komutanı Albay Şevki Güvenç, Bakan Işık’ın talimatıyla görevinden alınarak, Ankara Balgat’ taki Eğitim ve Doktrin Komutanlığı’na (EDOK) çekildi.

Manisa 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı’nda 23 Mayıs’ta 1 askerin ölümü, yüzlercesinin zehirlenmesiyle başlayan, kentte sırasıyla 27 Mayıs’ta Kırkağaç Jandarma Komutanlığı’nda, 16 Haziran ve 17 Haziran’da yine aynı Tugay Komutanlığı’nda yüzlerce askerin gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere kaldırılmasıyla devam eden süreç sonunda, Rota Yemekçilik Şirketi Genel Müdürü A.T., Satın Alma Müdürü M.A., şirketin Manisa sorumlusu V.A.G.’nin de aralarında bulunduğu 10 şirket çalışanı tutuklandı. Aralarında askerlerin de yer aldığı 38 kişi ise serbest bırakıldı.

EDOK’A ÇEKİLDİ

Kışladaki, yemekten asker zehirlenmelerinin ardından, Tugay Komutan Vekili Albay Şevki Güvenç, görevden alındı. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın talimatıyla görevinden alındığı öğrenilen Albay Şevki Güvenç, Ankara Balgat’taki Eğitim ve Doktrin Komutanlığı’na (EDOK) çekildi.

Albay Şefik Güvenç, daha önce Manisa Albay Arif Seyhun Kışlası Alay Komutanlığı yapmış, sonra Ankara’ya tayin olmuştu. Manisa 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Aslan’ın 15 Temmuz sonrası FETÖ operasyonuyla tutuklanmasından sonra Albay Şefik Güvenç, Tugay Komutanlığı’na vekaleten atanmıştı.

Albay Şefik Güvenç’in yerine, Manisa 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığına vekaleten Albay Güven Dere atandı. Albay Şefik Güvenç, bugün yapılan yemin töreninde son olarak kentteki görevini yerine getirdi.

 

Son dakika: Tugay Komutanı görevden alındı...

SON 24 SAATTE NE OLDU?

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle