Gündem Haberleri

  Asker uğurlamasında terör örgütüne protesto

  Recep DEMİRCİ/ERZİNCAN, (DHA)
  09.12.2009 - 22:38 | Son Güncelleme:

  ERZİNCAN'da, asker uğurlamasına katılan yaklaşık 40 kişilik bir grup, araçlarından inerek Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı.

  Türk Bayrakları açan grup, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganları atarak terör örgütü PKK'yı protesto ettiler. Ordu Caddesi'nde yürüyüşe geçen grup, Askerlik Şubesi önünde İstiklal Marşı okuduktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

  Erzincan'da, bugün saat 21.00 sıralarında, askere gidecek olan , arkadaşları için araç konvoyu ile şehir turu düzenleyen yaklaşık 40 kişilik bir grup, araçlarından inerek Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı. Türk Bayrağı açan grup, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’, ‘Askere uzanan eller kırılsın, hepimiz askeriz’, ‘PKK'ya yeteriz’ sloganlarıyla Ordu Caddesi'ne doğru yürüyüşe geçti. Grubun yürüyüşü sırasında, polis ekipleri de herhangi bir olay çıkmaması için önlem aldı.

  Ordu Caddesi üzerinde bulunan Askerlik şubesi önüne kadar yürüyen grup, burada İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra geri döndü. Araçlarını bıraktıkları yere kadar tekrar sloganlar eşliğinde yürüyen grup, polisin ‘dağılın’ şeklindeki uyarılarının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı