Gündem Haberleri

  Asker sığınmacıların yardımına koşuyor

  Ali LEYLAK/SURUÇ (Şanlıurfa), (DHA)
  21.09.2014 - 15:48 | Son Güncelleme:

  SURİYE’de çatışmalarda PYD kontrolündeki Kobani’ye saldıran IŞİD güçlerinden kaçan binlerce kişinin sınıra akını sürerken, askerler de güvenliği sağlamak için yoğun çaba gösteriyor.

  Suruç sınırına cuma günü yığılan büyük grup, tel örgüleri aşıp Türkiye’ye girmek isterken zaman zaman arbede çıktı. İzdihamda engelliler, yaşlılar ve çocuklar ezilme tehlikesi geçirince askerler yardıma koştu. DHA muhabirlerinin görüntülediği olaylar sırasında, yardıma koşarken, kamuflajı tel örgülere takılıp yırtılan bir asker de objektife yansıdı. DHA’nın geçtiği yüzlerce fotoğraf arasından bazı haber sitelerinin sadece bu fotoğrafı büyütüp olumsuz yorumlar yapması üzerine askeri yetkililer açıklama yaptı.

  Karışıklık sırasında bu askerin arkadaşlarıyla birlikte tel örgülerde ezilme tehlikesi geçirenlerin yardımına koştuğunu belirten yetkililer, tellere takılan kamuflajının yırtıldığını, yerine arkadaşı gelene kadar böyle görev yaptığını ve kısa süre sonra kıyafetini yenisiyle değiştirdiğini, bir anlık olayın istismar edilmemesi gerektiğini söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı