Gündem Haberleri

  Aşk yuvasında çifte kurşun

  Hürriyet Haber
  09.07.2001 - 01:52 | Son Güncelleme:

  Evli polis, Rus sevgilisiyle ölü bulundu. İlk belirlemeler, polisin, genç kadını vurduktan sonra intihar ettiğini gösteriyor.

  Bağcılar Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi'nde görevli polis memuru Mustafa Durmaz ile bir Türk'le evli Rus uyruklu Ala Aydemir, Kumkapı'da bir evde ölü bulundular. Nişanca Mahallesi'ndeki apartman dairesinden ağır bir koku gelmesi üzerine, komşular polise haber verdi. Kapıyı çilingirle açarak içeri giren polis, iki ceset ve yanlarında bir tabanca buldu. İlk belirlemelere göre kimlik kartından polis memuru olduğu anlaşılan Mustafa Durmaz'ın (40), beylik tabancasıyla önce kanepede sırt üstü yatan sevgilisi Ala Aydemir'i vurduğu, sonra da yanına diz çöküp, kendi kafasına ateş ettiği belirlendi. Durmaz'ın kafası, Ala Aydemir'in göğsünün üzerine düşmüş olarak bulundu. Mustafa Durmaz'ın kendi kafasına sıktığı kurşunun, bir taraftan girip diğer taraftan çıktığı ve pencere camını delerek, karşı binanın duvarına saplandığı görüldü. Mahalle sakinleri, olayın geçtiğimiz çarşamba günü meydana geldiğini sandıklarını söyleyerek, ‘‘Peş peşe iki el patlama duyduk. Ancak çocukların mantar tabancası patlattığını sandık’’ dediler.

  Evine uğramıyordu

  Yakınları, 3 çocuk babası 13 yıllık polis Mustafa Durmaz'ın, Ala Aydemir yüzünden uzun süredir ailesini ihmal ettiğini söyledi. Rus kadının, bir Türk'le evli olduğu belirlendi. Para karşılığı bir Türk'le evlendiği belirtilen Aydemir'in, kendisine áşık olan polis Mustafa Durmaz'dan ayrılmak istemiş olabileceği belirtildi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı