GeriGündem Aşk-ı Memnu’nun “Veda”sı Türkiye’yi ekrana kilitledi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aşk-ı Memnu’nun “Veda”sı Türkiye’yi ekrana kilitledi

Aşk-ı Memnu’nun “Veda”sı Türkiye’yi ekrana kilitledi
refid:15137426 ilişkili resim dosyası

İki sezondur izlenme rekorları kıran “Aşk-ı Memnu”, önceki akşam şanına yakışır bir finalle ekranlara veda etti. Dizi ekibinin Suada’da düzenlenen özel gecede seçkin bir davetli topluluğu ile beraber izlediği final bölümü, Türkiye’yi ekrana kilitledi.

SUADADA'DAKİ MUHTEŞEM VEDA GECESİNİN FOTOĞRAFLARI

EFSANE DİZİNİN KAMERA ARKASINDA BUNLAR YAŞANDI (FOTO-GALERİ)

FİNAL BÖLÜMÜ FRAGMANLARI İNTERNETTE REKOR KIRDI  / WEB TV       

HER GİYDİĞİ MODA OLDU (FOTO-GALERİ)            


                          

Ekran başındakiler dışında Webtv’den 166 bin, iPhone’dan da 33 bin kişinin canlı olarak izlediği dizi, bazı internet sitelerinin kilitlenmesine yol açtı. Sunucu kapasitesinden 10 kat daha fazla istek gelmesi nedeniyle Tivibu kilitlendi ve dizi boyunca kesintili yayın yapabildi. Bu arada birçok internet haber sitesi de diziyi takip ederek olanları anında duyurdu.

Öte yandan “Aşk-ı Memnu” kelimesi sosyal paylaşım sitesi Twitter’da da olay yarattı. Binlerce kişi dizi ekrana geldiği andan itibaren “Aşk-ı Memnu” ile ilgili twit yazmaya başladı. Twit’ler dizinin bitmesinden sonra da devam etti. Ve bu sayede ilk kez Türkiye’den bir kelime (Aşk-ı Memnu), Twitter’da “Trending: Worlwide” listesinde birinci sıraya yerleşti.

Beren Saat’in canlandırdığı Bihter, dizinin sonunda terk edilmeye dayanamayıp intihar etti. Ve neredeyse tüm Türkiye, onun kalbine kurşun sıktığı sahneye kilitlendi. Dizinin bu en can alıcı sahnesinde, gelen verilere göre televizyon başındaki her 100 kişiden 73’ü “Aşk-ı Memnu”yu izliyordu.

Aşk-ı Memnu’nun “Veda”sı Türkiye’yi ekrana kilitledi
Çak amca

Kıvanç Tatlıtuğ, Adnan Bey’in kendisini aldatan Bihter’e nihayet “Senden ayrılmak istiyorum” dediği sahnede kendini tutamadı ve yerinden fırlayıp Adnan Bey’i canlandıran Selçuk Yöntem’e çak işareti yaptı. İkili, dizi bittikten sonra da birbirlerine sarılarak başarılarını kutladı.

 

 

Aşk-ı Memnu’nun “Veda”sı Türkiye’yi ekrana kilitledi

 

Behlül ‘Yaban’ olmuş

“Aşk-ı Memnu”nun son sahnesinde, saçı sakalı birbirine karışmış halde Bihter’in mezarı başında gözyaşı döken Behlül’ü görenler, onu “Haneler”deki Yaban karakterine benzetti.

Twitter rekoru

Final bölümü, Twitter’da da bir rekora imza attı. İlk defa Türkiye’den bir kelime (Aşk-ı Memnu), Trending Worldwide listesinde birinci sıraya yerleşti.

Twitter'da Aşk-ı Memnu

Erdil Yaşaroğlu: Behlül Yaban oldu.

Ayşe Özyılmazel: İster misiniz Bihter topunu tarasın.

Nihat Odabaşı: Bihter’e çok üzüldüm, dedim o kadar kaçın diye.

Ece Erken: Final vurulma sahnesiyle bitseydi çok daha akılda kalırdı, bütün gece ağlardık. Hatta Behlül de bu acıya dayanamayıp intihar edebilirdi, Bihter’in mezarı başında.

Meyra Ilıcak: Vayyy vay vay. Sevdanın son vuruşu Adnan’dan geldi. Sen aşkı çiçek böcek güneş sanmışsın Bihter.

Biricik Suden: Behlül hayranlarına dahiyane fikrim var, üzerinize ‘Yengen olur’ yazan tişörtler giyin.

Metin Arolat: Behlül’e ne olmuş öyle. Sarışınken esmerleşmiş üzüntüden. Ferdi Tayfur, İbrahim Tatlıses, Sabuha arası biri olmuş.
Özge Ulusoy: Bihter feci nevrotik, ürkütücü valla. Beren Saat tam öyle oynamış, bravo.

Gülben Ergen: Yıldızı parlayan her başarılı isme yapılan yüzlerce yorumu duyma Bihter Saat. Çok güzel ve çok başarılısın. Sessizce zirveye yerleşmektesin.

Cüneyt Özdemir: Kaçın bakalım Behlül gibi, gerçeklerden kaçın. Nereye kaçabilecekseniz, kaçın.

Tolga Candaş: Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda “Bihter ölmedi” anonsu yapılmış.

Demet Akalın: Beren Saat’e kocaman alkış, tek geçerim.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle