Gündem Haberleri

  Aşk bir hastalık mı?

  Hürriyet Haber
  04.12.2009 - 16:35 | Son Güncelleme:

  Aşk bir melankoli mi, aşk hastalığı tedavi edilir mi, dünya neden bazı kişilere hep hüzün yanıyla göründüğünü Uğur Canbolat uzman konuklarıyla irdeleyecek.

  Melankolik insanlar neden kendilerini dünyaya kapatır, çekingen kişilikler olarak yalnızlıkları içinde yaşadıklarının psikolojisi ve bunu melankolik depresyona götüren süreçler ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında ele alınacak.

  Depresyon, madde bağımlılığı, şizofreni, stres, uyum bozuklukları, yetişkin hiperaktivite, manik depresfi bozukluk, şizofreni, paranoya, sosyal fobi, evlilik sorunları, panik atak, takıntılar, kişilik bozuklukları, uyku bozuklukları, yeme bozuklukları, beden imajı, mizah, moral motivasyon, kavga çıkaran kişilikler, mükemmeliyetçilik, narsisistik ruh hali, doğum sonrası depresyon, aldatma, kabuslar, gece terörü, ensest, huzursuz bacak sendromu, aile içi şiddet, boşanmalar, alışveriş dürtüsü, hırsızlık gibi modern dünyanın sorunlarının psikiyatri uzmanları ve uzman psikologlarla enine boyuna ele alınan 'İyi Bak Kendine' programında bu akşam çok ilginç bir konu gündeme alınıyor: Melankoli.


  Modern insanın problemlerine modern çözümler sunma iddiası ile Uğur Canbolat'ın sunumu ile ÜLKE TV'de ekrana gelen 'İyi Bak Kendine' bu akşam yanlış anlaşılan bir konuda paradigmaları değiştirecek. Günümüz insanının sorunlarına uzman yaklaşımlarla çözüm arayışları getiren yeni program; İYİ BAK KENDİNE Ayhan Pala'nın yönetmenliğinde Uğur Canbolat'ın sunumu ile ekrana geliyor ve popüler psikiyatri/psikoloji meraklılarının ve ruh sağlığı hastalıkları çekenlerin ısrarla seyrettiği bir program olmaya şimdiden aday görünüyor. Her akşam popüler psikiyatrinin ana başlıklarını oluşturan konulara yer verilen programda bu akşam Melankoli konuşuluyor. Uğur Canbolat'ın misafirleri Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Prof. Dr. Kemal Arıkan ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesinden Uzman Psikolog İhsan Öztekin. Tedavi edilmediğinde durum nereye kadar gider ve ne gibi yaşam zorluklarıyla karşılaşılır gibi hususların da ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak ve 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta sorular da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak.

  Ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı olan İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de..

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı