GeriGündem Aşısı öldürdü çıkan faturası süründürdü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  36
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aşısı öldürdü çıkan faturası süründürdü

Aşısı öldürdü çıkan faturası süründürdü
refid:15561438 ilişkili resim dosyası

Henüz iki aylık Samet’e 2001’de ‘bayat’ yapıldığı iddia edilen verem aşısı, miniği önce felç etti ve sonunda da 12 Temmuz’da öldürdü. Acılı baba, oğlunun canını alan aşının ödeyemediği faturası nedeniyle, şimdi de icra ve hacizle boğuşuyor.

FATİH’te kuaförlük yapan Hasan Şahin, İzmir’de askerken tanıştığı Nuray Şahin’le 1997’de evlendi. 1999’da kızları Beyza, 2001’de ise Samet dünyaya geldi. İddiaya göre, Samet’e iki aylıkken yapılan verem aşısı bayattı. Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi’ne kaldırılan Samet, burada bir süre tedavi gördü. Ancak burada da uyuz hastalığına yakalandı. Hastane yönetimi, Samet’i taburcu ederken 687 TL fatura çıkarttı. Bunun 100 TL’sini ödeyen Hasan Şahin paranın kalan kısmı için senet imzaladı. Samet’in annesi Nuray Şahin’in beyninde ise birkaç ay sonra ur tespit edildi ve Nuray Şahin 2004’te hayatını kaybetti. Eşinin ölümü ve oğlunun hastalığından sonra İstanbul’a yerleşen Hasan Şahin, şimdiki eşi Selma Şahin’le tanıştı.

Borç tam üçe katlandı

İlk evliliğinden bir çocuğu bulunan Selma Şahin, yatalak Samet’i kendi çocuğu gibi sahiplendi. Fakat rehabilitasyon merkezine giden ve düzenli ilaç kullanan Samet’in durumu son zamanlarda kötüleşti. 12 Temmuz’da da Selma Şahin’in kollarında hayatını kaybetti. Bir süre sonra Hasan ve Selma Şahin çifti bir haciz kağıdı aldı. Sağlık Bakanlığı, 587 TL’yi istiyordu. İzmir 13’üncü İcra Müdürlüğü’nün 2004’te hazırladığı evraka göre, para faiziyle birlikte 1850 TL olmuştu.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle