Gündem Haberleri

  Aşiretten sade düğün

  BATMAN, (DHA)
  23.10.2008 - 11:34 | Son Güncelleme:

  BATMAN’ın önde gelen Şigo aşireti lideri ve CHP Batman İl Başkanı Hüseyin Yaşar’ın kızının düğününde, alışılmış aşiret düğünlerinde sıkça rastlanan dolar yerine oynayanların başına 1 YTL’lik banknotlar atıldı. Düğünden 5- 6 bin YTL gelir bekleyen saz gurubu sadece 300 YTL toplayabilince büyük şaşkınlık yaşadı.

  Batman’da Şigo aşireti lideri ve CHP İl Başkanı Hüseyin Yaşar’ın kızı Türkan Yaşar ile yeğeni Doğan Yaşar’ın düğünü, alışılmış aşiret düğünleri gibi olmadı. Batman Düğün Konferans Salonu’ndaki düğüne yaklaşık 3 bin davetli katılırken, halay çekenlerin başlarına sadece 1 YTL’lik banknotlar atıldı, geline de 1 dolar takıldığı gözlendi. Aşiret düğününden yaklaşık 5-6 bin YTL gelir bekleyen saz grubu ise, toplayabildiği 300 YTL’lik bahşişle büyük şaşkınlık yaşadı.

  Gruptan Ömer İzgi, “İlk kez bir aşiret düğününde beklentimizin altında bahşiş geldi. En az 5- 6 bin YTL bekliyorduk. Önceki aşiret düğünlerinde 100 dolar bile saçıldığı gördük. Bu kez ekonomik krizden kaynaklı olsa gerek, 300 YTL bahşiş geldi” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı