Gündem Haberleri

  Aşıda üst yaş sınırı 24’e çıktı

  Meltem ÖZGENÇ / ANKARA
  25.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sağlık Bakanlığı, 24 yaşın altındaki isteyen herkese ücretsiz olarak domuz gribi aşısı yapılabileceğini açıkladı. Ayrıca öğrenciler için aşılamanın okullarda değil, sağlık ocaklarında olacağı bilgisi verildi. Mersin, Bilecik ve Hatay’dan gelen ölüm haberleriyle domuz gribinden bilinen ölü sayısı 115’e yükseldi.

  SAĞLIK Bakanlığı, daha önce 6 ay-5 yaş arası ile her yaştan kronik hastalara uygulanan aşıda yaş sınırını 24’e yükseltti. Aşı uygulaması, sağlık ocakları, aile sağlığı merkezleri ve hastanelerde ücretsiz olarak yapılıyor. Pandemi İzleme Bilim Kurulu Üyesi Mehmet Ceyhan ise öğrencilerin okullarda aşılanmayacağını, velilerin çocuklarını sağlık ocağı ve hastanelerde aşılatabileceğini söyledi.

  Ölenlerden biri engelli

  Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde, domuz gribi teşhisiyle tedavi altına alınan engelli Süleyman Demir (4) kurtarılamadı. Süleyman Demir, geçen hafta ateşinin yükselmesi üzerine ailesi tarafından İskenderun’da bir hastaneye götürüldü. Burada tedavi altına alınan Demir’in tetkiklerinde domuz gribi olduğu anlaşıldı. Demir, dün sabah öldü. Bilecik’in Bozüyük İlçesi’nde de zatürree teşhisiyle tedavi gören Emre Yıldırım (20), domuz gribi nedeniyle öldü. Tarsus Kapalı Cezaevi’nde görev yapan evli, bir çocuk babası Deniz Güngörür de cumartesi gününden bu yana tedavi gördüğü devlet hastanesinde dün hayatını kaybetti.

  Eğitime ara veriliyor

  Mersin, Aydın, Denizli, Burdur, Giresun, Tokat ve Aksaray’daki ilköğretim okulları ve liselerde eğitime ara verildi. Eğitim 1 Aralık’ta başlayacak.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı