GeriGündem Asfalttaki çatlağı ziftle kapatmışlar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Asfalttaki çatlağı ziftle kapatmışlar

Semt sakini Fethi Nebati, asfalttaki çatlaklar yüzünden firma yetkililerini defalarca uyardıkları söyledi. Nebati, ‘Ancak buna rağmen kimse ilgilenmedi’ dedi.

BAKIRKÖY Turizm ve İş Merkezi’nin önceki akşam istinat duvarının yıkılması, ardından Fişekhane Caddesi’nin de büyük bölümünün çökmesi, 5 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olayda şok iddialar ortaya atıldı. Semt sakini Fethi Nabati, ‘Çöken yolda derin çatlaklar oluştu. Uyardık, asfaltla kapadılar’ dedi. duvarının çökeceğinin günler öncesinden belli olduğunu söyleyen Fethi Nebati, caddede haftalar öncesinden çatlaklar meydana geldiğini, firma yetkililerini uyardıklarını ileri sürdü. İnşaata yakın oturan Nebati, şunları söyledi:

‘Bu çatlaklar nedense bir tek müteahhit firmayı tedirgin etmedi. Gece yarısından sonra gelip çatlaklara zift döküp asfalt atarak makyaj yaptılar. Olay anından 5 dakika kadar önce büyük bir çatlak gördüm. Çevredekilerle burası göçecek yetkililere haber verelim diye konuşurken inşaata ait büyük bir kamyon geçti. Yaklaşık 1 dakika sonra biz telefon ederken cadde bir anda göçtü. Allahtan can kaybı olmadı. Ama şu an binalarımız tehlike altında. Umarız bir an önce tedbiri alınır, çünkü birçok insan mağdur oldu.’

BOŞALTTILAR

Fişekhane Caddesi’nde göçüğe yakın apartmanlar tedbir amacıyla boşaltıldı, yol trafiğe kapatıldı. Polis ekipleri vatandaşların göçüğe yaklaştırmazken, göçüğün hemen karşısındaki 36 numara ile 44 numaralar arasındaki binalar boşaltıldı. Binaların göçme tehlikesine karşın boşaltılması nedeniyle mağdur olan vatandaşlar müteahhit firma Uzman İnşaatı suçladı. Olayın ardından kesilen doğal gaz, İGDAŞ ekiplerinin incelemelerinin ardından tekrar açıldı ancak telefon hatlarında meydana gelen arızalar tam anlamıyla giderilemedi.

SUÇ DUYURUSU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, Bakırköy’de yolun bir bölümünün çökmesine neden olan inşaatı yapan firma hakkında Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’na suç duyurusunda bulunacağı bildirildi. Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, ‘İnşaat ruhsatının Bakırköy Belediyesi ve Turizm Bakanlığı’ndan alındığı belirlendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Müdürlüğü yaptığı incelemede, UKOME kararı alınmadığı, imar planlarına işlenmediği anlaşıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yapı firması hakkında Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’na suç duyurusunda bulunacak’ denildi.

EN BÜYÜK MERKEZ

Bakırköy Turizm ve Alışveriş Merkezi’nin arazisi Uzman Ticaret’in sahibi Selahattin Özgül’e ait. Alışveriş merkezini Kameroğlu, Gül, Keleşoğlu, Beyaz ve Zirve’den oluşan 5 grup gerçekleştiriyor. Toplam 133 bin metrekare olan alışveriş merkezi, tamamlandığında İstanbul’un en büyük alışveriş merkezi olacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle