Gündem Haberleri

  Asfalt çöktü, faciadan dönüldü

  Tevfik AKAN/ERZURUM ,(DHA)
  14.08.2009 - 13:08 | Son Güncelleme:

  Erzurum'da son 58 yılın en yağışlı yaz mevsimi nedeniyle debisi artan yeraltı suyunun aşındırması sonucu asfalt yol çöktü.

  Asfalt çöktü 

  7 metre çapında ve 6 metre derinliğinde ortaya çıkan çukur, görenleri şaşkına çevirdi. Asfalt yolun bir faciaya yol açmadan ortaya çıkması şans olarak nitelendirildi.

  Tarihi Çifte Minareli Medrese yakınındaki Tebrizkapı Kavşağı'nda bulunan trafik ışıkları önündeki asfaltta 12 Ağustos günü çökme meydana geldi. Karskapı'dan gelerek Cumhuriyet Caddesi'ne çıkan yol üzerindeki 1 metre çapındaki göçüğün ardından karayolu trafiğe kapatıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından çevrede önlem alınmasının ardından yapılan kazıda büyük bir facidan şans eseri dönüldüğü tespit edildi. Yolun altından giden derenin yağışlar nedeniyle taştığı ve asfalta kadar toprağı yuttuğunu görenler şaşkınlıklarını gizlemeyemedi. Görgü tanığı Mehmet Akın, büyük bir gürültüyle çökme olduğunu belirkerek, “Akşam üzeri kırmızı ışıkta duran taşıtlar hareket etti, ondan sonra göçük oldu. Şans eseri kimse zarar görmedi” dedi.

  Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) yetkilileri de “Çukura tek aracın dahi düşmemesi, büyük bir şans. Faciadan dönülmüş. Yeraltı deresinin üzeri betonla kaplanacak ve dolgu yapıldıktan sonra cadde trafiğe açılacak” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı