Gündem Haberleri

  Asena ağlattı

  Süleyman DEMİRKAN Ümit KOZAN / KIZILCAHAMAM
  04.11.2001 - 00:56 | Son Güncelleme:

  DYP'den sonra AKP'yi deneyen İçişleri eski Bakanı Meral Akşener dün MHP'ye katıldı. Akşener, konuşması sırasında birçok MHP'liyi ağlattı.

  İÇİŞLERİ eski Bakanı Meral Akşener, dün törenle MHP'ye katıldı. Akşener'in katılım töreninde yaptığı konuşma sırasında, başta Milli Savunma Bakanı Sabahattin Çakmakoğlu olmak üzere birçok MHP'li gözyaşlarını tutamadı.

  Bahçeli dün, MHP'li bakanları, milletvekillerini ve Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerini Kızılcahamam Patalya otelinde topladı. Bahçeli, Akşener'in MHP'ye katılmasını ‘mutlu bir gelişme’ olarak niteledi. Akşener de konuşmasında, ülkücülerin, başka aşkları reddederek, Türkiye sevdasına sarıldıklarını söyledi. Türkiye'de yaşanan 50 milyar dolarlık soygunda MHP ve ülkücülerin hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını öne süren Akşener, ‘‘Hakkımda bugün gazetelerdeki haberleri okudum, birçok eleştiri var. Ancak ‘Çaldı, çaldırdı, siyaseti zenginleşme aracı olarak kullandı' diye yazmamışlar. Asena, ülkücü diye yazmışlar’’ dedi. Akşener, Atatürk’ün Adana'yı ziyareti sırasında yaşadığı bir olayı da şöyle anlattı:

  ‘‘Adana Valisi, Atatürk'e şehri gezdirir. Bakımlı konakların ardından yolun sonunda virane bir eve rastlarlar. Atatürk, ‘Bu ev kimin' diye sorar. ‘Recep Çavuş'un yanıtını alınca Atatürk, ‘Herkes evini-konağını yaparken sen neredeydin, senin evin niye böyle' der. Recep Çavuş da, ‘Seninle beraber Çanakkale'de, Sakarya'da savaşıyordum' yanıtını verir.’’

  Akşener
  , bu anlatımının ardından, ‘‘Birileri vatan için savaşırken, birileri iktidar senetlerini ele geçirdi. Tek talebim Recep Çavuşların bu senetleri geri almaları’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı