Gündem Haberleri

  Arzu'nun katili kendini öldürdü

  Haluk ATALAY/İSTANBUL, (DHA)
  10.02.2011 - 10:57 | Son Güncelleme:

  ÜMRANİYE’de birlikte yaşadığı iki çocuk annesi Arzu Yıldırım’ı (33) sokak ortasında kurşunlayarak öldürdüğü iddiasıyla aranan Mustafa Metin Çilingir (54), babasının mezarının başında yaşamına son verdi. Mustafa Metin Çilingir’in yakınlarını mezarlığa çağırıp bir süre görüştükten sonra intihar ettiği belirlendi.

  KATİLİ DEVLETTEN HIZLI DAVRANDI

  CİNAYETTE BİR ŞOK DAHA

  SOKAK ORTASINDA KURŞUNLANDI/ WEB TV 

  Ümraniye Kocatepe Mezarlığı’nda bu sabah 09.50 sıralarında meydana gelen olay iddialara göre şöyle gelişti:

   

  Birlikte yaşadığı iki çocuk annesi Arzu Yıldırım’ı dün Atatürk Mahallesi Mandıra Caddesi üzerinde tabancayla öldürdüğü iddia edilen Mustafa Metin Çilingir, cinayetin ardından kaçarak izini kaybettirdi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ile Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri Mustafa Metin Çilingir’in yakalanması için çalışma başlattı. Ancak, tüm çabalara rağmen şüphelinin izine rastlanılmadı.

   

  AĞABEYİNİ, EŞİNİ VE OĞLUNU ARADI

   

  Bu sabah saatlerinde ağabeyi Mahmut Çilingir, resmi eşi Nevin Çilingir ve oğlu Mert Çilingir’i sırayla arayan Mustafa Metin Çilingir, babası Hüseyin Çilingir’in kabrinin bulunduğu Kocatepe Mezarlığı’na gelmelerini istedi. Burada bir süre yakınları ile görüşen Mustafa Metin Çilingir, onları mezarın başından uzaklaştırdıktan sonra tabancasıyla başına bir el ateş etti. Silah sesini duyan Mahmut Çilingir ile Mert Çilingir, yaralıyı mezarlığa geldikleri özel otomobile bindirerek Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü.

   

  HASTANEDE ÖLDÜ

   

  Tedaviye alınan Mustafa Metin Çilingir, doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. 9 milimetre kalibrelik olduğu öğrenilen kurşunun Mustafa Metin Çilingir’in şakağından girdiği, başının diğer tarafından çıktığı anlaşıldı. Mustafa Metin Çilingir’in cesedi incelemelerin tamamlanmasının ardından Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi.

   

  AĞABEY ÇİLİNGİR: TESLİM OLACAĞINI SÖYLEMİŞTİ

   

  Sabah saatlerinde kardeşinden aldığı telefon üzerine mezarlığa geldiklerini anlatan Mahmut Çilingir, "Burada buluştuğumuzda çok sakin görünüyordu. Babamız için birlikte dua ettik. Bize avukatını arayacağını, onunla buluştuktan sonra da teslim olacağını söyledi. Duamızı bitirdikten sonra bize dönerek, ’Bir süre beni yalnız bırakın’ dedi. Biz otomobilin bulunduğu yere doğru yürürken, kısa bir süre sonra silah sesi geldi. Hemen yanına koştuk, nabzı atıyordu. Hastaneye getirdik ama maalesef kurtaramadık. Keşke bunlar hiç olmasaydı" dedi.

   

  Kardeşinin olayın ardından yakın akrabaları ile dostlarını arayarak helallik istediğini anlatan Mahmut Çilingir, "Gazetelerde yazıldığı gibi geçim sıkıntısı çekmiyordu. O hanıma ev tuttu, arabasını aldı. Kendisine ait işyerinde 1 - 1,5 milyon TL’lik mal var. Herkesin çok sevdiği bir kişiydi" dedi.

   

  BABASININ YANINA GÖMÜLECEK

   

  Resmi eşi Nevin Çilingir’den 3, öldürdüğü dini nikahlı Arzu Yıldırım’dan 1 çocuğu olan Mustafa Metin Çilingir’in,babasının mezarının yanına defnedileceği belirtildi. Eşinin ölüm haberini alan Nevin Çilingir uzun süre oturduğu banktan kalkamadı. Ağabey Mahmut Çilingir ile babasını otomobile taşıyan Mert Çilingir de gözyaşlarına boğuldu.

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı