Gündem Haberleri

  Artist maymun Türkiye'ye geldi

  Hürriyet Haber
  22.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Amerika'dan getirilen beş yaşındaki Çarli, Star TV'nin çekimlerine başladığı ‘‘Çarli’’ adlı dizide kamera karşısına geçti. Bir hafta önce İstanbul'a gelen artist maymun Çarli, bugüne kadar Kanal D'de yayınlanan ‘‘Jungle Book’’ ve henüz Türkiye'de yayınlanmayan ‘‘Body’’ adlı iki uzun metrajlı filmde ve birçok reklam filminde rol aldı. Hollywood filmlerine hayvan oyuncuları yetiştiren ‘‘Animals Actress of Hollywood’’ şirketine bağlı olarak çalışan Çarli, iki bakıcısının gözetiminde oturmaktan yatmaya, sigara içmekten öpüşmeye kadar kendisinden istenen her şeyi yerine getiriyor.

  Başlangıçta dört bölümün çekimlerine katılacak olan Çarli'nin bir aylık maliyeti ise 40-45 bin dolar civarında bulunuyor. Burçin Özdemir'in yapımcılığını, Şafak Bakkalbaşoğlu'nun yönetmenliğini üstlendiği dizide, Ankara Devlet Tiyatrosu'ndan Servet Özbayer anne, Ercan Diler baba, 10 yaşındaki Okan Şanlıtop ve 14 yaşındaki Melodi ise evin çocuklarını canlandırıyor.

  AMCA’NIN SÜRPRİZ OĞLU

  Dizi, orta gelirli Sanal ailesinin hiç ummadıkları bir zamanda Las Vegas'ta yaşayan Recep Albert Amca'dan aldıkları mektupla başlıyor. Mektupta amca, ‘‘Siz bu mektubu okuduğunuz zaman ben çoktan kaplama alanının dışına çıkmış olacağım. Uzun süre Amerika'da çalıştım, servet sahibi oldum. Tüm akrabalarım benden yararlanmaya çalıştı. Bir tek siz beni arayıp sormadınız. Bu da demek ki, güvenebileceğim bir tek siz varsınız. Bu nedenle tüm servetimi özenle yetiştirdiğim oğlum Çarli'ye, onu da size bırakıyorum. Eğer ona bakmayı kabul ederseniz sadece bakımına harcamanız için ayda 5 bin dolar para göndereceğim’’ diyor. Çeşitli hayaller kurmaya başlayan ev halkı, Recep Amca'nın oğlunu karşılamaya havaalanına gittikleri zaman ise bir maymunla karşılaşıyor. Dizideki olaylar daha sonra farklı bir biçimde gelişiyor.

  AJANSA BAĞLI ÇALIŞIYOR

  Dizinin yapımcısı Özdemir, Çarli'yi Türkiye' ye getirmekte çok zorluklar yaşadığını söyledi. Her şeyden önce Çarli'nin bağlı olduğu ajansa Türkiye'yi tanıtmakla işe başladıklarını belirten Özdemir, ‘‘Türkiye hakkında hiçbir şey bilmiyorlardı. Onlara Türkiye hakkında çeşitli yazılar gönderdim. Bu engeli geçtikten sonra ardından gümrük sorunlarını aşmakta zorlandık. Ama bütün uğraşlara değdi. Önce dört bölüm çekeceğiz. Onun ardından ratinglerin durumuna göre diziyi kanal isterse uzatacağız’’ dedi. Burçin Özdemir ayrıca, ‘‘Asıl medya maymunu Çarli olsa gerek’’ yorumunu yaptı.

  Çarli’nin akıcılarından başka kimsenin sözünü dinlemediği belirtildi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı