Gündem Haberleri

  Artık Potomyalı Tayyip Erdoğan deriz

  Onur SAĞSÖZ-İkram TEKMANLI-Kerim BURUCU / DHA
  16.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Lideri Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ı Damat Ferit’e benzeterek, "PKK’yı siyasallaştırma gafletine düşemeyiz. MHP ihanet sürecine katkı sağlayamaz" dedi.

  Bahçeli, Erdoğan’ın haddini bilmesini isteyerek, "Kasımpaşalı Recep Tayyip diyeceğimiz yerde ’Potomyalı Recep Tayyip Erdoğan’ deriz. Ama Güneysu’yu kaldırıp Potomya yaparsanız, bir başka şeye hizmet etmiş olursunuz" diye konuştu.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Erzurum İl Kongresi’ndeki konuşmasında Başbakan Tayyip Erdoğan’ı sert bir dille eleştirirken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ’yuh’ çekilmesini önledi. Bahçeli, Erdoğan’ı Damat Ferit’e benzetti, "Kasımpaşalı Recep Tayyip diyeceğimize, Potomyalı Recep Tayyip deriz" dedi. Bahçeli, Erzurum Cemal Gürsel Spor Salonu’ndaki kongrede özetle şunları söyledi:

  PKK’yı siyasallaştırma gafletine düşemeyiz

  Bir takım sivil toplum kuruluşlarıyla destek aranarak bölücü sorunu Kürt sorunu haline getirip Türkiye’yi bölme hatası işlenmektedir. İki de bir söylüyorsunuz, ’Devletin zirvesinde bir uyum vardır, bu sorun mutlaka çözülecektir’ diyorsunuz. Kimdir bu devletin zirvesi? Devletin zirvesi, bir Cumhurbaşkanı, iki Meclis Başkanı, üç Başbakan, dört Genelkurmay Başkanı diye devam eder. Burada bir uyum varsa bunu anlatmak zorundasınız. Zirvedeki unsurlar neden milletin huzuruna çıkıp ’Evet ben de istiyorum’ diyemiyor? 25 yıldır siyasallaşamayan PKK’yı siyasallaştırma gafletine düşemeyiz. MHP ihanet sürecine katkı sağlayamaz.

  Sayın Başbakan Damat Ferit gibi

  Sayın Başbakan önce siz haddinizi biliniz, ne konuştuğunuzu kulağınız duysun. MHP’yi hasım yaratma gayretinden vazgeç. Erzurum Kongresi yapılırken, İstanbul’da Damat Ferit sadrazamdı. Şimdi Erzurum’da MHP kongresi yapılırken, Ankara’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan. Damat Ferit’in İçişleri Bakanı Adil Bey, dün milli davayı engellemekle meşguldü. 90 yıl sonra bugün Recep Tayyip Erdoğan’ın İçişleri Bakanı Beşir Bey, milli birliği baltalamak için Başbakan’dan aldığı talimatı yerine getiriyor. Azınlıklar yaratarak Kürtçe konuşan kardeşlerime ’Onlara azınlık haklar veriyoruz’ bahanesiyle Türkiye’yi kimse bölemez.

  Bir sonraki adım ’Bağımsız Kürdistan’

  Kalkıyorlar federasyonlaşmaya doğru Türkiye’yi sürüklemek istiyorlar. Bir sonraki adım ’Bağımsız Kürdistan’ devletini kurmaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde isteyen istediği yerde, istediğini kullanıp değiştiremez. Sen kullanmak istiyorsan, o senin bileceğin iş. Kasımpaşalı Recep Tayyip diyeceğimiz yerde ’Potomyalı Recep Tayyip Erdoğan’ deriz. Ama Güneysu’yu kaldırıp Potomya yaparsanız, başka şeye hizmet etmiş olursunuz.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı