Gündem Haberleri

  Artık "müzikallerin de efendisi"

  Hürriyet Haber
  15.03.2005 - 16:47 | Son Güncelleme:

  Romancı J.R.R. Tolkien'in sinemaya uyarlanan ünlü üçlemesi “Yüzüklerin Efendisi”, şimdi de müzikal olarak ilk kez Kanada'da sahnelenecek. Yapımcı Kevin Wallace, 27 milyon Kanada Doları'na (22 milyon Amerikan Doları) mal olan müzikalin dünya prömiyerinin, Mart 2006'da Toronto'daki “Princess of Wales” tiyatrosunda yapılacağını açıkladı.

  Tolkien'in 50 yıl önce kaleme aldığı “Yüzüklerin Efendisi”, Shaun McKenna ve Matthew Warchus tarafından sahneye uyarlanıyor. Müzikalin 50 kişilik kadrosunun çoğunu Kanadalı oyuncular oluşturuyor.

  Seyircinin kendini olayların içinde bulacağı bir gösteri hazırladıklarını ifade eden Warchus, “Romanı, müzikal tiyatronun bilinen geleneklerine uydurmaya çalışmadık, aksine bu gelenekleri Tolkien'in eserine uyacak şekilde genişletmeyi denedik” dedi.

  Müzikalin ilk kez bu sonbaharda Londra'da seyirciyle buluşması planlanmış, ancak teknik donanımı kaldıracak sahnenin bulunamayışı nedeniyle bu seçimden vazgeçilmişti. 3-4 saat süreceği belirtilen ”Yüzüklerin Efendisi” müzikali, Londra'da gelecek yıl sonbaharda sahnelenecek. 

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı