Gündem Haberleri

  Artık ‘Büyükelçi Özel Kalem Müdürü’

  ANKARA
  03.09.2014 - 01:33 | Son Güncelleme:

  CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel kalem kadrolarını belirledi. Başbakanlığı sırasında Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürü olan Hasan Doğan artık bu görevini Çankaya Köşkü’nde sürdürecek.

  Köşk’teki uygulama gereğince Doğan’a bu nedenle ‘Büyükelçilik’ sıfatı verildi. Erdoğan böylece, cumhurbaşkanlığında bugüne kadar uygulanan ‘Büyükelçi Özel Kalem Müdürü’ teamülünü sürdürmüş oldu.

  Erdoğan’ın Köşk kadrosu da netleşmeye başladı. Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı İbrahim Kalın Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı’na getirilirken, Cumhurbaşkanlığı Basın Danışmanlığı’nı da başbakanlığı döneminde olduğu gibi Lütfullah Göktaş üstlendi. Erdoğan’ın başbakanlığı dönemindeki danışman kadrosundan Mücahit Arslan, Mustafa Varank, Aydın Ünal ve Yiğit Bulut da Köşk ekibinde yer aldı.

  Davutoğlu’nun Özel Kalem Müdürlüğü’ne ise öğrencisi, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu, 1973 doğumlu Seyit Ahmet Işkın getirildi. Işkın, Borsa İstanbul A.Ş.’nin Yönetim Kurulu üyeliğinden ayrılarak bu göreve başladı.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı