Gündem Haberleri

  Arsa satılacak işçi maaş alacak

  Hürriyet Haber
  22.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mart-nisan maaşları, 4 yıllık ikramiyeleri ve 15 aylık sözleşme farkları ödenmeyen Siirt Belediyesi'nin 488 işçisinin ‘‘iş bırakma’’ eylemi, dün sona erdi. Belediye Başkanı Fahri Çeliker, ‘‘Belediyenin iki arsasını satışa çıkardım. Satılır satılmaz maaşları ödeyeceğim’’ dedi.

  Siirt Belediyesi'nde çalışan 488 işçinin, maaş, sözleşme farkları ve ikramiyelerini alamadıkları gerekçesiyle başlattıkları ‘‘iş bırakma’’ eylemi dün sona erdi.

  Belediye-İş Sendikası Şube Başkanı Halit Akınay, Mart-Nisan maaşları, 4 yıllık ikramiyeler ve 15 aylık sözleşme farklarının ödenmemesi nedeniyle 17 Nisan Cuma günü başlattıkları ‘‘iş bırakma’’ eylemine başladıklarını bildirdi. Akınay, eylem süresince kentte hiçbir çalışma yapılmadığını söyledi.

  Sendika Başkanı Akınay ve bir grup işçiyle dün bir araya gelen Belediye Başkanı Fahri Çeliker ise 20 yıldır sadece kendi dönemlerinde maaşların düzenli olarak ödendiğini, ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle son iki maaşı ödeyemediklerini kaydetti. Başkan Çeliker, belediyenin, işçilere olanla birlikte borç toplamının 1.5 trilyon lirayı bulduğunu, bunu karşılamak amacıyla da iki arsayı satışa çıkardıklarını belirtti.

  Başkan'ın, ‘‘Bu arsalar satılır satılmaz, tüm alacaklarınızı ödeyeceğim’’ sözü üzerine, iş bırakma eylemi sona erdirildi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı