GeriGündem Arnavutköy Belediyesi hangi partide? Arnavutköy'ün mevcut Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Arnavutköy Belediyesi hangi partide? Arnavutköy'ün mevcut Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı kimdir?

Arnavutköy Belediyesi hangi partide? Arnavutköy'ün mevcut Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı kimdir?

İstanbul'un 39 ilçesinden biri olan Arnavutköy, şehrin Avrupa Yakası olarak adlandırılan kısmında yer alıyor. 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi, Arnavutköy Belediyesi'nin hangi partide olduğu vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Öte yandan Arnavutköy'ün mevcut Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı'nın kim olduğu ve kariyeri de sorgulanıyor. Peki, Arnavutköy Belediyesi hangi partide?

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere kısa bir süre kala, Arnavutköy Belediyesi'nin 2014'te yapılan yerel seçimlerde hangi parti tarafından kazanıldığı merak ediliyor. Bunun yanında Arnavutköy'ün mevcut Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı'nın kim olduğu da araştırılıyor. İşte, konuya ilişin detaylar ve Ahmet Haşim Baltacı'nın biyografisi...

2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde AK Parti'nin adayı Ahmet Haşim Baltacı seçimleri kazandı ve o tarihten bu yana Arnavutköy Belediye Başkanı olarak görev yapıyor. AK Parti, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde mevcut başkan Ahmet Haşim Baltacı'yı yeniden aday gösterdi.

MEVCUT BAŞKAN AHMET HAŞİM BALTACI KİMDİR?

1965 yılında doğan A. Haşim Baltacı, Trabzon’un Çaykara İlçesindendir.

1969 yılından itibaren Arnavutköy’de ikamet etmekte olan A. Haşim Baltacı,  ilkokulu Arnavutköy İlkokulu’nda, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı.

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümündeki kısmi eğitimin ardından, Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1989 yılında mezun oldu.

Askerliğini 1991-92 yılları arasında, önce Ankara Polatlı Topçu Okulunda, ardından Hatay-Kırıkhan Endüstri Meslek Lisesi’nde Yedek Subay öğretmen olarak tamamladı.

Çeşitli konularda kurs ve seminerlere katılan A. Haşim Baltacı, iş hayatında; mühendislik, tekstil, gıda ve iletişim sektörlerinde işletme sahibi ve yönetici olarak çalıştı.

Birçok sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarında aktif olarak yer aldı. Refah Partisi ve Fazilet Partisi’nde yönetici ve Belde Başkanlığı görevlerinde bulundu. AK Parti’nin kurulmasıyla birlikte, Arnavutköy Kurucu Belde Başkanı olarak görev aldı.

28 Mart 2004 Yerel Seçimlerinde AK Parti’den Arnavutköy Belde Belediye Başkanlığı’na seçildi. 29 Mart 2009’da tekrar seçilerek ilçe olan Arnavutköy’ün ilk Belediye Başkanı oldu.  30 Mart 2014’de yapılan Mahalli İdareler Genel Seçiminde de tekrar Belediye Başkanı seçildi.

Halen Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümü, Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim Programında Yüksek Lisans eğitimine tez aşamasında devam etmektedir.

Haşim Baltacı, evli ve beş çocuk babasıdır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle