Gündem Haberleri

  Arkadaşlarım neden yerde yatıyor, neden kalkmıyorlar

  İSTİHBARAT SERVİSİ
  01.05.2008 - 07:00 | Son Güncelleme:

  Koç Üniversitesi’nde okuyan 4 arkadaşın bindiği cip, dün sabaha karşı Sarıyer’de kontrolden çıktı. Bariyerlere çarparak duran cipin arka koltuğundaki Büşra Yıldız ile Okan Bektaş, yola savrularak öldü. Açılan hava yastıkları ve emniyet kemerleri, sürücü Devran Gözen ile Görkem Gürkan’ın hayatını kurtardı. Gözen’in esrar içtiği ortaya çıktı.

  İŞTE FECİ KAZADAN FOTOĞRAFLAR

  TAKSİM’de eğlenen, hepsi de 19 yaşındaki 4 arkadaştan ikisi, Koç Üniversitesi’nin Sarıyer’deki yurdunda kalıyordu. Hafta içi, yurda son giriş saat 01.00’di. Ama süreyi çoktan aştıkları için acele eden gençler, salı gecesi 04.00 sıralarında, Büyükdere Caddesi’nden Sarıyer’e iniyordu. Gözen Air ve Free Bird Havayolu’nun patronu Metin Gözen’in oğlu Devran Gözen’in kullandığı cip, Hacı Osman Tüneli’ni geçtikten sonra viraja girerken kontrolden çıktı. Bordüre çarpıp kaldırıma fırlayan cip, bir süre yol kenarındaki ağaçlara yaslanarak gitti. Sonra kaldırımdaki elektrik direğine ve ardından da orta refüjdeki bariyerlere çarptı. Arka koltukta oturan ve emniyet kemerleri takılı olmayan uluslararası ilişkiler 1. sınıf öğrencisi Büşra Yıldız ile ekonomi bölümü hazırlık sınıfı öğrencisi Okan Bektaş, cipin kırılan arka camından dışarı savrularak can verdi.

  İkisi kurtuldu

  Arkadaşlarım neden yerde yatıyor, neden kalkmıyorlarArkadaşlarım neden yerde yatıyor, neden kalkmıyorlar

  Ön koltukta bacağı kırılan mühendislik fakültesi hazırlık sınıfı öğrencisi Görkem Gürkan ise Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Emniyet kemeri ve açılan hava yastıkları sayesinde kazadan yara almadan kurtulan işletme fakültesi 1. sınıf öğrencisi Devran Gözen, cipten indikten sonra arkadaşlarının cesedini görünce "Neden yatıyorlar orada, kalkmıyorlar" diye ağlamaya başladı. Şok geçiren Gözen, yanındaki polislere "Abi ne olur, biriniz bana sarılın" diye yalvardı. Polis kayıtlarında 1.35 promil alkollü çıkan Gözen’in, savcılık kayıtlarında 0.35 promil alkollü olduğu dikkati çekti. Devran Gözen, savcılıktaki ifadesinde kazadan önce tek içimlik esrar kullandığını itiraf etti. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan Gözen, iki kişinin ölümüne, bir kişinin de yaralanmasına sebep olduğu iddiasıyla tutuklandı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı