Gündem Haberleri

  Arkadaşları öldürüp boş araziye gömmüş

  A.A
  02.05.2011 - 13:26 | Son Güncelleme:

  Tekirdağ'da 5 yıldır kayıp olduğu sanılan gencin arkadaşları tarafından öldürüldüğü ve cesedinin boş araziye atıldığı ortaya çıktı.

  Edinilen bilgiye göre, Murat Koncagül'ün (22) 14 Nisan 2006'da kaybolmasının ardından annesi Hatice Koncagül polise kayıp başvurusunda bulundu.
  Emniyet güçleri, soruşturma kapsamında Murat Koncagül'ün amcası Hasan Koncagül'ün ifadesine başvurdu. Amca Koncagül'ün polise, yeğeni Murat'la görüştüğünü, bir sorunu olmadığını söylemesi üzerine dosya kapatıldı.

  Bir süre sonra oğlundan haber alamayan Hatice Koncagül, tekrar polise başvurarak oğlunun amcasıyla konuşmadığını ve halen kayıp olduğunu söyledi.
  Bunun üzerine, polis, yeniden amca Hasan Koncagül'ün ifadesine başvurdu. Hasan Koncagül'ün, babası yıllar önce trafik kazasında yaşamını yitiren yeğeni Koncagül'ün mirasına sahip olabilmek için yalan beyanda bulunduğunu itiraf ettiği öğrenildi. Polis, Hasan Koncagül'e yalan beyanda bulunmaktan işlem yaptı.

  Dosyayı geçen yıl tekrar açan Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Murat Koncagül'ün banka hesaplarında, sigortasında, otel ve
  hastane kayıtlarında hareketlilik olmadığını tespit edince öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerinde durmaya başladı.

  Murat Koncagül'ün en son kiminle görüldüğünü araştıran ekipler, Koncagül'ün 59 ER 432 plakalı otomobiliyle arkadaşları Ali Kurten, Hasan Karaağaç ve Sinan Tıkız'la alkol alarak Köseilyas köyü yolunda bir bağevine gittiğini belirledi. Jandarma kayıtlarını da inceleyen ekipler, otomobilin 14 Nisan 2006'dan birkaç gün sonra Hayrabolu yolundaki Çene köyü mezarlığında terk edilmiş olduğu bilgisine ulaştı. Otomobilde kan lekesine benzer iz olduğunu gören ekipler, amca Hasan Karaağaç'ın 2008'de Tevfik Tezaldı'yı öldürmekten İstanbul Kartal H Tipi Cezaevinde hükümlü olduğunu, zanlı Sinan Tıkız'ın ise hırsızlık suçundan Kırklareli Kapalı Cezaevinde bulunduğunu tespit etti. Zanlı Ali Kunter'in Tekirdağ'da bulunduğunu belirleyen polis ekipleri, Kunter'i 3 ay boyunca teknik ve fiziki takibe aldı.

  Ali Kunter'i “uyuşturucu kullanma, hırsızlık yapma” gibi suçlardan gözaltına alan polis ekipleri, “Murat Koncagül'ü öldürdüğünü biliyoruz. Hata yapmanı bekliyoruz” diyerek serbest bıraktı. Daha sonra Kunter'in telefon görüşmelerini takibe alan ekipler, kız arkadaşına cinayetten bahsettiğini tespit etti. Bunun üzerine Kunter, evinde gözaltına alındı. Kunter'in evinde bir adet ruhsatsız silah ile uyuşturucu ele geçirildi.

  Kunter, emniyetteki sorgusunda, 14 Nisan 2006 gecesi arkadaşlarıyla Köseilyas köyü yolunda bir bağevinde alkol aldıklarını, daha sonra Koncagül ile otomobili kullanma meselesinden tartıştıklarını ifade etti. Ali Kunter, tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu, Hasan Karaağaç ve Sinan Tıkız'la birlikte
  Koncagül'ü bıçaklayarak öldürdüklerini itiraf etti. Cinayeti işledikten sonra Koncagül'ün otomobilini alarak cesedi Köseilyas köyü yolunda çalılıkların arasına
  attıklarını belirten Kunter, otomobili Çene Mezarlığı'nda bırakıp kaçtıklarını söyledi.

  CESET BULUNAMADI

  Zanlı Ali Kunter, keşif için, cesedi attıklarını iddia ettiği Köseilyas köyü yolundaki boş araziye götürüldü. Cesedin gömülmüş olabileceği ihtimali üzerinde duran ekipler, İstanbul Emniyet Müdürlüğünden gönderilen özel eğitimli köpekle yaklaşık 3 saat çalışma yaptı ancak sonuca ulaşamadı.

  Zanlı, hakkında cesedi belirttiği yere attığına dair görüntü destekli tespit tutanağı düzenlenerek adliyeye sevk edildi.

  Kunter, tutuklanarak Tekirdağ Kapalı Cezaevine gönderildi.

  Başka suçlardan hükümlü Sinan Tıkız ve Hasan Karaağaç'ın da aynı suçtan mahkemeye çıkarılacağı öğrenildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı