Gündem Haberleri

  Arkadaşları İsmail Güneş için belgesel hazırladı

  Hilal YÜKSEL/SİVAS, (DHA)
  28.04.2009 - 17:31 | Son Güncelleme:

  KAHRAMANMARAŞ'ın Göksun İlçesi yakınlarında geçen ay meydana gelen helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da aralarında bulunduğu 6 kişiden biri olan İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri İsmail Güneş için, Sivas'taki meslektaşları bir belgesel hazırladı.

  300'ü aşkın fotoğraftan yararlanılarak hazırlanan belgeselde İsmail Güneş ve hayatını kaybettiği kaza anlatılıldı.

  Kentte yerel yayın yapan Sivas Radyo Televizyonu (SRT), Kahramanmaraş'ta yaşanan helikopter kazasında hayatını kabeden meşlektaşları İsmail Güneş'e vefa borçlarını ödemek adına bir belgesel hazırladı. Belgeselde İsmail Güneş ve yaşamını yitirtiği kaza ile ilgili bilgiler yeraldı. ‘Bu Yıl Güneş Biraz Daha Eksik’ adıyla yayınlanacak olan belgeselde Güneş'i kentteki meşlektaşları, yakın arkadaşları ve eşi anlatacak. 1 ay süren belgeseli hazırlayan SRT Program Koordinatörü Muhammet Saygı çekimlerde çok zor anlar yaşadığı ve zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadığını belirterek bu çalışmanın bir vefa borcu olduğunu söyledi.

  Saygı, “Bu belgeseli hazırlamamızdaki tek sebep onun bizden yardım istediği sırada elimizden bir şey gelmemesi ve çaresizliğimizin verdiği suçluluk duygusunu biraz olsun bastırmaktı. Bu belgesel İsmail ağabeyimize olan vefa borcumuzun bir simgesidir” dedi. Belgesel için 300'ü aşkın fotoğraftan yararlandıklarını belirten Saygı, yaptıkları çalışmanın bu akşam yayınlanacak olan ‘Köşe Bucak’ adlı program kapsamında izleyicilerle buluşacağını söyledi. Ayrıca belgeselde İsmail Güneş'le nasıl tanıştığını, nasıl evlendiklerini, Güneş'in nasıl bir baba ve olduğunu anlatan eşi Yasemin Güneş'in de görüntülerine yer verildi. Yasemin Güneş belgeselde eşinin mesleğini çok sevdiğini, işine karşı büyük sorumluluk duyduğunu anlatarak gazeteci eşi olmanın zorluklarını zaman zaman yaşadığını ve bununla ilgili anılarını anlattı. Röportajlar arasında ise İsmail ve Yasemin Güneş'in nişan ve düğün görüntülerinden kesitler verildi.

  Eşinin ölüm haberini nasıl ve ne şartlarda aldığını da anlatan Yasemin Güneş, helikopterin düşmesinin ardından yaşadıkları 6 günün de çok zor olduğunu belirterek, “Başbakan aradı ve bana bilgi verdi. ‘Bulundu. ‘İsmail'i bulduk ama özür diliyorum onu sana sağ getiremedim’ dedi. Eşim çocuklarına çok düşkündü. Çok iyi bir babaydı. Eve gelince ‘Fareciklerim ben geldim’ diye bağırırdı” diye konuştu. Yasemin Güneş, konuşurken duygulanıp gözyaşlarını tutamadı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı