Gündem Haberleri

  Arkadaşları için yangına daldılar

  Taylan YILDIRIM / DHA
  01.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’in Bornova İlçesi’nde Aydın otoyolu kenarındaki yapı market inşaatında dün sabah bodrum kattaki demir borulara işçilerin kaynak yaptığı sırada çıkan kıvılcımlardan tavandaki izolasyon malzemeleri alev aldı.

  İşçiler, yangının ortasında kaldı. Yangını şantiye alanındaki barakada bulundukları sırada haber alan diğer işçiler de arkadaşlarını kurtarmak için bodrum kata indi. Alevlerin arasında kalan işçiler, inşaatın farklı merdivenlerden bir üst kata kaçmayı başararak kurtuldu. Bu sırada onların kurtulduğundan habersiz alevlerin arasına giren İsmail Ünver (48) ile amcasının oğlu İdris Ünver (37), yoğun dumandan zehirlenerek öldü. Dumandan ve alevlerden etkilenen diğer işçiler Adnan Ünver ile Adem Bara ise emekleyerek girdikleri merdivenden güçlükle çıkarak kurtuldu.

  Hastaneye kaldırılan yaralıların sağlık durumları ciddiyetini koruyor. Kırıkkale’nin Keskin İlçesi’nden 20 gün önce çalışmak için gelen 3 çocuk babası İdris Ünver ile 2 çocuk babası İsmail Ünver’in acı haberini alan ve aynı yerde çalışan akrabaları büyük üzüntü yaşadı.

  ‘İşveren panikledi’

  Alevlerin arasında kalmasına rağmen kurtulmayı başaran Haydar Bara, “Akrabalarım öldü ama sigortasız öldüler. Olaydan sonra firma
  yetkilileri hemen sigorta girişlerini yatırmak için kimlik bilgilerini istediler, sorumluluktan kaçmak için. Olayda kusuru bulunanların, güvenliğimizi tam olarak almayanların cezalandırılmasını istiyorum” dedi. İnşaata gelen bazı firma yetkilileri soruları yanıtsız bırakırken,
  inşaat alanına herhangi bir olaya karşı çevik kuvvet ekibi gönderildi. Olayın ardından kaçan kaynak işçileri aranıyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı