Gündem Haberleri

  Arkadaşının gözü önünde boğuldu

  Kübra POLAT/ ADANA, (DHA)
  03.08.2009 - 18:12 | Son Güncelleme:

  ADANA'da aşırı sıcaklardan bunalıp sulama kanalında yüzmek isteyen 12 yaşındaki Halil Çatalkaya, akıntıya kapılarak boğuldu.

  Yeşiloba Mahallesi TOKİ Konutları Mevkii'nde kanala giren ilköğretim 7'nci sınıf öğrencisi Halil Çatalkaya, biraz yüzdükten sonra akıntıya kapıldı. Arkadaşının suya batıp çıktığını fark eden Batık, hemen suya atladı. Arkadaşını kurtarmaya çalışan Batık da akıntıya kapıldı. Batık, kanal kenarındaki otlara tutunarak, boğulmaktan kurtuldu. Hemen çevredeki vatandaşlara arkadaşının boğulduğunu haber veren Batık, şöyle dedi:

  “Su çok akıntılıydı. Arkadaş, serinlemek için suya girmek istediğini söyledi. Suya girdikten 5 dakika sonra arkadaşımın suya batıp çıktığını gördüm. Hemen suya atlayarak, onu kurtarmaya çalıştım. Ancak ben de birden akıntıya kapıldım. Kendimi kanalın kenarındaki otlara tutunarak kurtardım. Çıkmayı başardım. Sonra da arkadaşım hiç görünmedi. Kanalın altına battı.”

  Batık'ın ifadesini dikkate alan polis, sualtı polisine haber verdi. Olay yerine gelen sualtı ekibi kanalın içinde yaklaşık 2.5 kilometre arama yaptı. Bu sırada aramadan daha ileri bölgede kanalda hareketsiz bir çocuk olduğunu fark edenler 112'ye haber verdi. Çocuğu sudan çıkartarak, elektro şok uygulaması yapan acil servis ekibi, hızla çocuğu hastaneye götürdü.

  Çatalkaya, kaldırıldığı Numune Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı