Gündem Haberleri

  Arkadaşını 'oyun oynayacağız' deyip öldürmüş

  Ali AKSOYER/İSTANBUL, (DHA)
  07.02.2011 - 17:08 | Son Güncelleme:

  BEYOĞLU’nda elleri ayakları bağlanmış, boğularak öldürüldükten sonra yakılmış bir halde bulunan Türkmen uyruklu Ruslan Yazyyev’in katili arkadaşı çıktı.

  Öldürdüğü Ruslan Yazyyev’le birlikte 2003 yılında Türkiye’ye gelen ve zanlı Timofey M.(24) "Daha önce kız arkadaşıma hakaret etmişti. Olay günü aileme küfredince onu öldürmeye karar verdim. Bir oyun oynayacağımızı söyleyip ellerini ve ayaklarını bağladım. Çok sarhoştu. Birden üstüne atlayıp iple boğdum." dedi.

  Beyoğlu Şehit muhtar Mahallesinde bulunan binanın zemin katında, cuma gecesi sabaha karşı saat 04.30 sıralarında yangın çıktı. İtfaiye, alevleri kısa sürede kontrol altına alırken yatak odasında elleri ve ayakları arkadan bağlanmış bir erkek cesediyle karşılaştı. Bunun üzerine olay yerine gelen polis ekipleri boynuna dolanan bir iple boğularak cesedin Türkmen uyruklu Ruslan Yazyyev’e ait olduğunu belirledi.

  Cinayet Büro Amirliği ekipleri öldürülen Ruslan Yazyyev’in daha önceden kız arkadaşına kötü davrandığını iddia eden bir arkadaşıyla kavgalı olduğu tespit etti. Bu kişinin cinayet olayından hemen sonra ortadan kaybolduğunun belirlenmesi şüpheleri bu şahsın üzerine çekti. Zanlıyı yakalamak için başlatılan soruşturmada aranan Timofey M. dün sabaha karşı Beyoğlu’nda yapılan operasyonla gözaltına alındı.

  "AİLEME KÜFÜR EDİNCE ÖLDÜRMEYE KARAR VERDİM."

  Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen Timofey M. yapılan sorgusunda suçunu itiraf etti. Timofey M., Ruslan Yazyyev’le 2003 yılında birlikte turist olarak İstanbul’a geldiğini daha sonra çalışmaya başlayarak geri dönmediklerini söyledi. Bir süre aynı bekar evini paylaşan ikilinin daha sonra ayrı evlere taşındıkları ancak sık sık görüştükleri öğrenildi. Poliste cinayetle ilgili ifade veren Timofey M. "Daha önce benim kız arkadaşıma bağırıp çağırmıştı. Bu nedenle aramız bozuktu. Ancak yinede görüşüyorduk. Olay günü ona içki içmeye gittim. Çok içmişti. İçki bitince evdeki isportaya meyve suyu karıştırıp içmeye başladı. Kendi kaybetmişti. Aileme ve görüştüğüm arkadaşlarına küfür etmeye başladı. O anda onu öldürmeye karar verdim." dedi.

  "OYUN OYNACAĞIMIZI SÖYLEYİP KANDIRDIM"

  Kendisinden iri olduğu için onu öldürmek için plan yaptığını söyleyen Timofey M. "Ona çok eğlenceli bir oyun oynayacağımızı söyleyip ellerini ve ayaklarını bağladım. Çok sarhoş olduğu için kabul etti. Daha sonra bir ipi boynuna dolayıp sıkmaya başladım. Yatağa düşünce öldüğünü anladım. Delil bırakmamak için yatağı ateşe verip oradan kaçtım." dedi. Yetkililer evden çalışan bir fotoğraf makinesinin zanlı Timofey M.’nin evinde bulunduğunu söyledi.Poliste işlemleri tamamlanan zanlı adliyeye gönderildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı