Gündem Haberleri

  Arkadaş cinayetine 6 yıl hapis

  Osman ŞİŞKO/ TRABZON, (DHA)
  22.02.2011 - 15:13 | Son Güncelleme:

  TRABZON’da 10 ay önce kavga ettiği arkadaşı 48 yaşındaki Suat Ezgü’nün ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan 36 yaşındaki Murat Aydın, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldıktan sonra tahliye edildi.

  Olay 23 Nisan 2010 gecesi meydana geldi. Birlikte içki içen Murat Aydın ile Suat Ezgü önce tartıştı, ardından da kavga etti. İddialara göre Suat Ezgü kavga sırasında yol üzerindeki bir fırının vitrin camına doğru düştü. Camın kırılmasıyla vücudunda ve kafasında kesikler oluşan ve kanlar içinde kalan Ezgü, kaldırıldığı Ahi Evren Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

  1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bu gün görülen duruşmada konuşan tutuklu sanık Murat Aydın, suçsuz olduğunu ileri sürdü, "Ben hiçbir şey yapmadım. Bana vurdu. Kendisi cama doğru düştü. Ben iteklemedim. Suçsuzum" dedi ve beraatını istedi.

  Sanığın etkili eylem sonucu kastın aşılması suretiyle ölüme sebebiyet suçundan önce 10 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına karar veren mahkeme heyeti, daha sonra cezayı, maktulden kaynaklanan haksız söz ve davranışların sanık lehine haksız tahrik oluşturması nedeniyle dörtte bir oranında indirerek 7 yıl 6 ay hapis olarak belirledi. Sanığın sosyal ilişkileri, yargılama sürecindeki davranışları, cezanın failin geleceği üzerindeki olası etkilerini de dikkate alan heyet cezayı son olarak 6 yıl 3 ay hapise indirdi. Mahkeme, sanığın tutukluluk süresini de gözönüne alarak tahliyesine karar verdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı