Gündem Haberleri

  Arıtman, Üzmez davasında müdahil olmak istiyor

  ANKA
  30.10.2008 - 15:29 | Son Güncelleme:

  CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, Hüseyin Üzmez davasına müdahil olmak üzere başvuruda bulundu.

  Arıtman yaptığı yazılı açıklamada, Vakit Gazetesi Yazarı Hüseyin Üzmez’in zanlı olarak yargılandığı 14 yaşındaki bir kız çocuğunun cinsel tacize uğramasıyla ilgili dava sürecinde kamuoyunda mağdur çocuğun haklarının yeterince korunmadığı endişesinin geliştiğini söyledi.

  Üzmez’in tutukluluk haline, devlet korumasında olan mağdur çocuk için bedensel ve ruhsal zarar görmediğine ilişkin verilen sağlık raporu neticesinde son verildiğini hatırlatan Arıtman, şunları söyledi:

  “Davada çocuğun haklarını savunması gereken Devlet Bakanı Sayın Nimet Çubukçu ancak göreve davetimden sonra yeni bir sağlık raporu için girişimde bulunacağını beyan etmiş, ama zanlının tutukluluk haline itiraz edeceğine dair bir açıklamada bulunmamıştır.

  Bu itirazların aslında mahkemenin söz konusu kararları vermesinden önce yapılması gerekliydi. Bu şartlar altında devletin korumasında olan ve dolayısıyla milletimizin çocuğu konumundaki mağdur çocuğun haklarını korumak amacıyla milletin vekili sıfatıyla ilgili mahkemeye davaya müdahil olma talebiyle müracaat ediyorum.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı