GeriGündem Arınç'tan şok açıklama
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  12
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Arınç'tan şok açıklama

Arınç'tan şok açıklama
refid:18953806 ilişkili resim dosyası

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, PKK elebaşı Murat Karayılan’nın İran tarafından yakalanıp serbest bırakıldığı yönündeki iddiaları, “İddialar doğrudur. Pazarlık olabilir. Yakında kokusu çıkar” sözleriyle değerlendirdi.

Bülent Arınç AK Parti grup toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. İran'ın PKK'lı Murat Karayılan'ı yakalayıp serbest bıraktığına ilişkin iddiaların hatırlatılması üzerine Arınç ş "İddialar doğrudur. Pazarlık olabilir. Yakında kokusu çıkar” derken, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin de aynı konu hakkındaki soruya, “Vakti gelince açıklarız” cevabını verdi.

YILMAZ: "TEMKİNLİ OLMAK LAZIM"

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da, terör örgütü elebaşlarından Murat Karayılan'ın yakalandığı, daha sonra bırakıldığına ilişkin haberleri, “İstihbarat birimleri açıklamadan inanmamak, temkinli yaklaşmak lazım” diye değerlendirdi.

Yılmaz, TBMM'de AK Parti Grup toplantısı öncesi gazetecilerin, “İran'ın Murat Karayılan'ı yakaladığı, daha sonra serbest bırakıldığı”na yönelik haberlere ilişkin sorusunu yanıtladı.

Bakan Yılmaz, “İstihbarat birimleri açıklamadan inanmamak, temkinli yaklaşmak lazım” dedi

KÖŞE YAZARINDAN İLGİNÇ İDDİA

Yeni Şafak Gazetesi'nden Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında PKK elebaşı Murat Karayılan'ın İran tarafından yakalandığını ancak daha sonra serbest bırakıldığını iddia etmişti.

İşte Selvi'nin bugün Yeni Şafak'ın manşetini de süsleyen konu hakkındaki yazısı:

YAKALANAN KARAYILAN URUMİYE'YE GÖTÜRÜLMÜŞ

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle