Gündem Haberleri

  Arınç'tan istifa iddialarına cevap

  Hürriyet Haber
  20.06.2013 - 15:02 | Son Güncelleme:

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bakanlar Kurulu'nda Erdoğan ile tartışıp istifa etmek istediği iddialarını kesin bir dille yalanladı.

  /images/100/0x0/55eb37b7f018fbb8f8b300b5Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bugün bir gazetede yer alan Gezi olaylarına yaklaşım nedeniyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile tartışarak, hem hükümetten, hem de AK Parti'den istifa ettiğine ilişkin haberi yalanladı.

  Arınç yaptığı açıklamada, Başbakan'la tartışıp istifa ettiğine ilişkin iddianın dayandırıldığı Bakanlar Kurulu toplantısından sonra, toplantı kararlarını "bizzat açıkladığını" da belirterek, şu ifadeleri kullandı:

  "Habere söz konusu olan Bakanlar Kurulu’nda, birçok meselenin yanı sıra Gezi Parkı olayları da konuşulmuş ve her türlü alternatif çözüm önerileri müzakere edilmiştir. Toplantı sonunda alınan kararları da bizzat kendim kamuoyuna açıkladım. Bakanlar Kurulu’nu terk ettiğim, hem bakanlıktan, hem partiden istifa ettiğim, bakan arkadaşlarımın beni ikna etmeye çalıştığı ve sonunda Cumhurbaşkanımızın devreye girerek istifadan geri döndürdüğü iddiası tamamen asılsızdır."

  "GEZİ PARKI SENARYOSUNUN DEVAMI"
  Söz konusu istifa haberini "Gezi Parkı senaryosunun devamı" olaraki niletendiren Başbakan Yardımcısı Arınç, şöyle dedi:

  "Bu haber, Gezi Parkı olayları süresince basının bir bölümünde ısrarla gündemde tutulan bir senaryonun da devamıdır. Bu senaryo, Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız ve benim aramda görüş, üslup ve yaklaşım farklılıklarının olduğunu uydurarak bir fitne çıkarmayı amaçlamaktadır. Sayın Başbakanımızı 'yalnızlaştırmayı' ve 'kötü göstermeyi', partimizi parçalamayı amaçlayan bu kirli senaryonun hiçbir tesiri ve anlamı olmadığını altını çizerek belirtmeliyim. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve hükümetimiz büyük bir uyum ve fedakarlık içinde ülkemiz için, milletimiz için çalışmalarını sürdürmektedir."

  Bu konudaki haberin "asılsız" olduğunu vurgulayan Arınç, "haber asılsızdır ve üzülerek belirteyim ki iyi niyet ürünü de değildir" dedi. Arınç, şöyle dedi:

  "Büyük Türkiye hayalimizin önüne geçmek için karşı karşıya kaldığımız tüm oyunları, senaryoları ve düzenleri milletimizin desteği ve Allah’ın yardımıyla tek tek aşıyoruz ve aşmaya devam edeceğiz. Kimsenin bizim kardeşliğimizi, iç huzurumuzu, birlikteliğimizi bozmaya gücü yetmeyecektir"

  Zeynep GÜRCANLI

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı