Gündem Haberleri

  Arınç'tan "halk iradesi" vurgusu

  Hürriyet Haber
  21.04.2004 - 11:28 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanı Bülent Arınç, 23 Nisan'ın şimdiye kadar biraz daha fazla "çocuk bayramı" olarak ön plana çıktığını, milli egemenliğin ilan edildiği bu tarihte, halk iradesinin devlet yönetimine yansımasının biraz gölgede kaldığını düşündüğünü kaydederek, bu yılki etkinliklerde milli egemenlik vurgusunu ön plana çıkaracaklarını bildirdi.

  Bülent Arınç, 84'üncü Milli Egemenlik Haftası kutlamaları ve TBMM Kurumsal Kimlik çalışmasının tanıtımı nedeniyle bir basın toplantısı düzenledi. 23 Nisan'ın şimdiye kadar biraz daha fazla çocuk bayramı olarak ön plana çıktığını, milli egemenliğin ilan edildiği bu tarihte, halk iradesinin devlet yönetimine yansımasının biraz gölgede kaldığını düşündüğünü kaydeden Arınç, bu yılki etkinliklerde milli egemenlik vurgusunu ön plana çıkaran ama çocukların da

  unutulmadığı bir program tasarladıklarını bildirdi.

   

  MİLLİ EGEMENLİK YÜRÜYÜŞÜ

   

  Arınç, ilk hedeflerinin Milli Egemenlik kutlamalarını toplumun her kesimine yaymak olduğunu ifade ederek, bu amaçla ilk kez "Milli Egemenlik Yürüyüşü" düzenlediklerini anlattı.

   

  Bu yürüyüşün Ankara'da Sıhhıye'den TBMM bahçesine kadar süreceğini belirten Arınç, yürüyüşe milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin katılacağını söyledi.

   

  Arınç, yürüyüşe Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağını bildirdi. Arınç, milli egemenlik kutlamalarına halkın katılımını sağlamak için ilk defa Meclis bahçesinde bir konser düzenleyeceklerini ifade etti.

   

  MİLLİ EGEMENLİK KAVRAMI TARTIŞILACAK

   

  Arınç, bu yılki kutlamalarda ikinci olarak Çanakkale, Manisa ve Ankara'da milli egemenlik kavramının bilimsel olarak tartışıldığı toplantılar düzenleyeceklerini bildirirken Ankara'da 19 Nisan'da düzenlenecek konferansın iki bölümden oluştuğunu kaydetti.

   

  Arınç, konferansın ilk oturumunda Recep Tayyip Erdoğan ve Deniz Baykal bütünlük içinde yeniden tasarlanması anlamına geldiğini belirten Arınç, bu amaçla Meclis logosunda sadece baş harflerle ifade edilen Büyük Millet Meclisi'ni açık yazdıklarını, daha fazla beyaz kullanarak şeffaflık ve açıklığa vurgu yaptıklarını, Meclis binasını grafik olarak gösteren ikinci logonun altına ise "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" yazdıklarını bildirdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı