Gündem Haberleri

  Arınç'a Muğla'da protesto

  Yaşar ANTER-Ahmet BAYRAK-Sezer ŞAHİNDAŞ/MUĞLA (DHA)
  27.09.2012 - 16:07 | Son Güncelleme:

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Muğla ziyareti, bir kadının protestosu ile başladı. Arınç daha sonra gittiği Meslek Yüksekokulu Spor Salonu ve Konuk Evi’nin açılış töreninde de bu kez öğrencilerin sessiz protestosu ile karşılaştı. Arınç, tören alanına geldiğinde öğrenciler sessizce alanı terketti.

  Muğla’da çeşitli ziyaretlerde bulunacak Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, saat 10.15’te Dalaman Havalimanı’na geldi. Arınç’ı Muğla Valisi Fatih Şahin, AK Parti İl Başkanı Nihat Zeybek, AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa ve partililer karşıladı. Havalimanında bir açıklamada bulunmayan ve yaklaşık 30 araçlık konvoy ile Muğla’ya hareket eden Arınç, Valiliğe geldi.

  PROTESTO EDİLDİ

  Yaklaşık 45 dakika süren görüşme ardından binadan Vali Şahin ve AK Parti milletvekilleri ile çıkan Arınç, önce polisin tören kıtasını selamladı, ardından bahçeden kaldırıma çıktı. Arınç, Valilik önünde bir kadın ile tokalaşıp sohbet ederken, başka bir kadın yanına yaklaştı. Atasever, Arınç’a bağırarak tepki gösterince ortalık karıştı. Bülent Arınç’ın etrafı korumalarla çevrildi ve otomobile binmesi sağlandı. Protestocu kadın ise koluna giren iki polis tarafından gözaltına alındı.

  "ŞEHİTLER VARKEN"

  Polis aracına götürülen kadın, gazetecilerin "Neden bu eylemi yaptınız?" sorusu üzerine "Bu kadar şehit varken, neden buraya geldi diye tepki verdim. Bırakın beni bir şey yapmadım. Sadece boykot edecektim ben" diye bağırdı. Genç kadın, sorgulanmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, Arınç ve yanındakiler de Valilik'ten ayrıldı.

  ÖĞRENCİLERDEN SESSİZ PROTESTO

  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Akademik açılış töreni için kente gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, valilik ziyareti ardından Meslek Yüksekokulu Spor Salonu ve Konuk Evi’nin açılış törenine katıldı. Arınç, tören alanına girince üniversite öğrencilerinin büyük bölümü tören alanını sessizce terk etti.

  ARINÇ GELDİ, ÖĞRENCİLER SESSİZCE GİTTİ / Foto Galeri

  Arınç, törende bir konuşma yaptı. Türkiye genç bir nüfusa sahip olduğunu belirten Arınç, "Genç nüfus, ’Zenginlik’ demektir. Bir ülkenin gelişip güçlenmesi için bilgi önemlidir. Üniversiteler arasında ciddi bir rekabet var. Türkiye üniversiteleri dünya üniversiteleriyle yarışıyor. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi de Türkiye’deki ilk 20 üniversite hedefini tutturacaktır. Bu tesiste gençler spor yapma imkanı bulurken konuk evinde ise turizm bölümü öğrencileri staj yapabilecek. Muğla’ya hayırlı olsun."

  Arınç, konuşmasının ardından, basketbol sahasını gezdi, basket topuyla biraz oynadıktan sonra topu potaya attı. Ancak, top çemberden geçmedi. Arınç, konuk evini gezdikten sonra akademik açılış için kampus alanındaki tören yerine geçti.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı