GeriGündem Arınç’tan gizli kamera açıklaması
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Arınç’tan gizli kamera açıklaması

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Manisa’da tarımsal kalkınma kooperatifi açılışına katıldı. Arınç gazetelerde yer alan, Meclis'deki gizli kamera bulunması ile ilgili açıklama yaptı, “Bulunduğu söylenen kamerayı, arka odada bulunan stenografların ve ses kaydı yapanların, kimin konuştuğunu görmeleri için düzenlenmiş bir düzenek olarak biliyoruz. Fakat maalesef işe magazin boyutu katmak isteyenler oldu. Başka odada o imkan olmadığı için yabancı konukların kabul edildiği odaya konuldu” dedi.

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Manisa’nın Kırkağaç İlçesi İlyaslar Beldesi’de Tarımsal Kalkınma Kooperatifi açılışına katıldı. Arınç, açılış öncesi beldede yaşayanlarla bir araya geldi. Bölgede tütüne, alternatif olarak desteklenen hayvancılığın yaygınlaşması için kurulan kooperatifin açılış törenine TBMM Başkanı Bülent Arınç ile birlikte, Manisa Valisi Refik Arslan Öztürk, Kırkağaç Kaymakamı Aykut Pekmez ve çok sayıda partili katıldı. Açılışta konuşma yapan Bülent Arınç, hükümetin icraatlarını anlattı ve ülkenin refaha kavuştuğunu belirterek şunları söyledi:

“Türkiye’de insanların refah seviyesinde bir artış vardır. Yapılan işler milletimizin eseridir. Hükümetin başbakanıyla, bakanlarıyla tek vazifesi 70 milyon insanın refahıdır. Bunun tadını aldık, bunun tadını aldığımız için de bunun devamını istiyoruz. Yani huzurumuz, güvenimiz, istikrarımız birbirimize karşı olan sevgimiz kaybolmasın, karanlık günlere gitmeyelim. Kavga ve çatışma olmasın, elele kalkınalım.”

Daha sonra açılışı yapan Bülent Arınç, kooperatife bağlı süt sağımhanesini gezdi, yöre halkının hayvancılığa özendirilmesini istedi. TBMM Başkanı Bülent Arınç, açılışın ardından Kırkağaç İlçesi’ne bağlı Bakır Beldesi’nde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bülent Arınç, TBMM'deki kamera konusuyla ilgili olarak da şunları söyledi:

“Başkanlık divanında yabancı konuklarımızı kabul ettiğimiz odamızda bir kamera bulunduğu konusu yeni değil. Bundan bir, bir buçuk ay önce bu konuda bir inceleme yapıldı. Divan salonumuz bizim yeniden düzenlenerek yabancı konukları kabul edebileceğimiz düzene getirilmişti. Buraya da simültane tercüme yapılacak bir düzenleme yapılmıştı. İki dilde anında simültane tercüme yapabilmek için de teknolojik bir donanım yaptık. Arkada bulunan stenograflarımızın konuşmayı daha yakından takip edebilmesi için veya konuşanın kim olduğunu görebilmesi için içeriye bir kamera yerleştirilmesi gerektiği söylenmiş. Dolayısıyla bulunduğu söylenen kamerayı arka odada bulunan stenografların ve ses kaydı yapanların kimin konuştuğunu görmeleri için düzenlenmiş bir düzenek olarak biliyoruz. Fakat maalasef işe magazin boyutu katmak isteyenler oldu. Bugün ikinci bir haber yapıldı. Bir yanlış anlama olduğunu düşünüyorum. Başka hiçbir odada o imkan yok. Sadece o oda başkanlık makamına yakın olduğu için seçilmiştir. Kullanıldı mı kullanılmadı mı bilmiyorum. Teknik ekibimizin bize ilettiği budur.”

Bülent Arınç, Kırkağaç İlçesi’nde AKP İlçe seçim bürosunu da ziyaret etti, ardından cuma namazını kılmak için belde camisine gitti.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle