Gündem Haberleri

  Arınç RTÜK'ü ziyaret etti

  A.A
  07.08.2009 - 20:03 | Son Güncelleme:

  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, RTÜK'e ziyarette Üst Kurul'un çalışmaları ve yasama döneminde ele alınması planlanan RTÜK kanunuyla ilgili görüşme yaptıklarını belirtti.Arınç, RTÜK'ü ziyaretinin ardından, çıkışta gazetecilerdin sorularını yanıtladı.

  Ziyaretinde hangi konuların ele alındığının sorulması üzerine Arınç, RTÜK Başkanı ve Başkanvekilini ziyaret ettiğini ve üyelerle bir arada olduklarını söyledi.

  RTÜK ile ilgili, Üst Kurul Başkanı Davut Dursun'un brifing verdiğini belirten Bülent Arınç, Dursun'un etraflıca verdiği bu brifingde bugüne kadar yapılan çalışmalar, RTÜK'ün şeması, görevli kişilerin ve hangi çalışmaları yaptıklarının aktarıldığını anlattı. Arınç, şöyle konuştu:
  “RTÜK olarak hem sayısal hem de nitelik itibarıyla bundan sonra yapacakları çalışmaları da bana izah ettiler. Bunun üzerinde müzakereler yaptık. Çok güzel bir görüşme oldu. Tüm arkadaşlarımızı kutladım. Bundan sonra birlikte çalışacağımızı ifade ettim. Belki önümüzdeki yasama döneminde RTÜK kanunuyla ilgili bazı çalışmalarımız olacak. Bugüne kadar RTÜK'ten beklenen çalışmaları heyecanla gerçekleştirmiş olacağız.”

  Arınç, brifinge tüm üyelerin katılıp katılmadığının sorulması üzerine de “8 üye arkadaşımız vardı. Sayın Başkan, Zahid Akman Bey'in İstanbul'da görevli olduğunu söyledi. 8 arkadaşımızla toplandık, yani çoğunluk vardı bugün” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı