Gündem Haberleri

  Arınç: Para sayma makinesi...

  Hürriyet Haber
  19.12.2013 - 17:59 | Son Güncelleme:

  Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen operasyonun ardından AK Parti’den en net açıklamayı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç yaptı. Arınç’a en çok konuşulan görüntüleri, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın evinde bulunan ayakkabı kutuları içerisindeki paralar ve İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’in evinde görüntülenen para sayma makinası soruldu. Arınç, oğulları gözaltında olan 3 bakan için de “Bu arkadaşlarımız ‘Bana müsaade’ diyebilirler veya Başbakanımız bunu isteyebilir. Kabine revizyonu kararını da Başbakan verecek” dedi.

  Arınç, görüntülerin gerçek olup olmadığını bilmediğini söylerken, Halk Bankası Genel Müdürü’nün evinde bulunan paralarla ilgili “Hiç aklıma gelecek bir şey değil. Bir banka müdürünün ne kadar maaş aldığı bellidir. Herhalde bankada toplanan mevduatı evine götürmüyordur” dedi.

  İşte Arınç’ın açıklamaları:

  “Bu görüntüleri internette gördük herhalde değil mi? Sosyal medyada, ben henüz onun gerçeklik noktasını bilmiyorum. Savcı bey elindekileri bana göster imkanım yoksa, nasıl oluyor da bunlar internette yayınlanabiliyor ? bu çirkin bir şey ayıp bir şey. Yayınlanması gerçekten suç olan bir konuda benim görüşümü almayın. Ben onun henüz gerçekliğinden bile emin değilim.

  KUTULARDA PARA BULUNMASI

  Hiç aklıma gelecek bir şey değil. Bir banka müdürünün ne kadar maaş aldığı bellidir. Herhalde bankada toplanan mevduatı evine götürmüyordur.

  Aklıma Sinan Aygün geliyor. Orda da bir üç trilyon civarında bir para bulunmuştu. Kendisine iade edildi. Sayın Aygün bu konuda aklanmış sayılabilir.  PARA SAYMA MAKİNASI

  Burada da bir para makinası bilmem ne mizansen midir, parayı çok seviyor da sürekli sayım mı gerçekleştiriyor, şu yargı ne yapacaksa yapsın da biz de bu görüntülerin gerçek olduğunu anlayalım.”

  AYAKKABI KUTULARINDA MİLYONLARCA DOLAR

  BARIŞ GÜLER'İN EVİNDEKİ ARAMADAN İLK KARELER


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı