Gündem Haberleri

  Arınç: Özkök'ün açıklamaları genelde olumlu

  Ankara
  14.04.2004 - 11:55 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanı Bülent Arınç, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'ün dünkü açıklamalarını ''genelde olumlu'' bulduğunu söyledi.

  Arınç, TBMM Tören Salonu'nda düzenlediği basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

    

  Bülent Arınç, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özkök'ün açıklamalarını olumlu bulduğunu ifade ederek, Kıbrıs Türk halkının geçmişi ve geleceğini düşünerek en iyi kararı vereceğini söyledi. Arınç, referandumda ''evet'' çıkması durumunda konunun TBMM'ye geleceğini de hatırlattı.

    

  KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın TBMM Genel Kurulu'nda yapacağı konuşmaya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AKP milletvekillerinin katılmayacağı yolundaki haberlerin hatırlatılması üzerine de ''Ben Sayın Denktaş'a davetimi yaptım. Ayın 15'inde kimin nerede olacağı beni ilgilendirmez'' diye konuştu.

   

  GÜL: ÖZKÖK'ÜN AÇIKLAMASI GAYET İYİ, GÜZELDİ
     

  Bu arada Başbakan Vekili ve Dışişleri Bakını Abdullah Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'ün açıklamalarının gayet iyi olduğunu söyledi.
    
  Gül, Dışişleri Bakanlığı'ndan ayrılışında gazetecilerin Orgeneral Özkök'ün dünkü açıklamalarını nasıl bulduğuna ilişkin  sorusu üzerine,''Gayet iyi, güzeldi'' yanıtını verdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı