GeriGündem Arınç o sözün gerekçesini anlattı: Cav cav cav konuşan bir kadın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  81
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Arınç o sözün gerekçesini anlattı: Cav cav cav konuşan bir kadın

Arınç o sözün gerekçesini anlattı: Cav cav cav konuşan bir kadın
refid:29700591 ilişkili resim dosyası

BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç, Meclis Genel Kurulu’nda HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan’a yönelik “Hanımefendi, sus! Bir kadın olarak sus, sus!” sözlerinin gerekçesini açıklayarak, “Cav cav cav konuşan bir kadına da ‘Artık sus hanımefendi’ demeyi neredeyse bana bir suç olarak gördüler. Arkadaşlar kusura bakmasınlar. Burada PKK’nın bizzat üstlendiği cinayetleri lanetleyemeyenlerle paylaşacak hiçbir ortak değerimiz yoktur” dedi.

Tartışmalı Genel Kurul’dan günler sonra Altındağ Belediyesi’nce Alemdağ Mahallesi’nde yaptırılan Diriliş Camisi’nin açılış töreninde konuşan Arınç şunları söyledi:

CEVAP VEREMEYENLER HAKARET EDİYOR

“Hangi dil bunları alkışlıyorsa, hangi el bunların arkasını sıvazlıyorsa milletimiz onları görsün ve onlara karşı hak ettikleri sözleri söylesin. Ben hiçbir kadına, hiçbir kadının hayat hakkına karşı çıkmış bir insan değilim. Ama Meclis’te iki soru sordum, bunun cevabını hâlâ alamadım, bunun cevabını veremeyenler de bana hakaret ederek günlerini geçiriyorlar. O soruyu Alemdağ Mahallesi’nden bir kez daha soruyorum; Ceylanpınar’da, evinde uyumakta olan iki genç polisimize kapıdan veya pencereden girerek uykudayken enselerine kurşun sıkarak öldüren katiller kendilerini üstlenerek ifade ettiler, ‘Biz HPG unsurlarıyız’ yani PKK’nın bir kolu. Bir Binbaşımız Malazgirt’te eşi ve çocuğuyla bir eve yemeğe gitti. Yemekten çıktı arabasında vuruldu. Onu da yine PKK üstlendi.

Arınç o sözün gerekçesini anlattı: Cav cav cav konuşan bir kadın Bülent Arınç'tan Nursel Aydoğan’a: Bir kadın olarak sus!

CAV CAV CAV KONUŞAN KADIN...

‘Lanetliyoruz, kınıyoruz’ diyemediler. Cav cav cav konuşan bir kadına da ‘Artık sus hanımefendi’ demeyi neredeyse bana bir suç olarak gördüler. Benim, ‘PKK teröristlerini niye kınamıyorsunuz, lanetlemiyorsunuz?’ sözüme verdikleri cevap, ‘Sen bir kadına nasıl sus dersin.’ Peki o kadıncağız ne diyordu, ‘Sus bunları konuşma, PKK’yı bilmem ne yapma.’ Arkadaşlar kusura bakmasınlar. Burada PKK’nın bizzat üstlendiği cinayetleri lanetleyemeyen, ‘PKK terörist bir örgüttür’ diyemeyenlerle onlarla ne derse desin, paylaşacak hiçbir ortak değerimiz yoktur. Ben inanıyorum ki o partinin de o milletvekillerinin de aldığı yüzlerce, binlerce oyun içinde ‘Evet PKK bu cinayetleri yapsın biz de onları alkışlayalım’ diyen bir kişi yok. Onların desteği olmasa bile biz terörizmin hakkından geleceğiz inşallah ama insanlık onu gerektirir ki bir alçakça cinayete bile üzülsünler, bunu yapan failleri lanetlesinler bizim için o bile yeterli. Bunu yapmayan insanlarla paylaşacağımız hiçbir şey yoktur.”

Arınç o sözün gerekçesini anlattı: Cav cav cav konuşan bir kadın Bülent Arınç: Meclis disiplini gereği söylenmiş sözdür

Arınç o sözün gerekçesini anlattı: Cav cav cav konuşan bir kadın Arınç'tan bir yıl arayla tartışılacak sözler


Yorumları Göster
Yorumları Gizle