Gündem Haberleri

  Arınç: Millet iradesinin önündeki engeller kaldırılacak

  BURSA (A.A)
  05.02.2006 - 00:26 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanı Bülent Arınç, millet iradesinin önünde hangi engeller varsa kaldırılacağını belirterek, ”Bir takım çatışmaların, bir takım çekişmelerin, bir takım gürültülerin altında yatan tek sebep budur. Millet ne diyorsa o olacaktır” dedi.

  Memur-Sen Bursa İl Başkanlığı'nın “2005 Yılı En'leri” gecesinde, 13 dalda 22 kişiye ödülleri törenle verildi.
  Tayyare Kültür Merkezi'nde düzenlenen gecede, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Aksu, özel “Demokrasi Ödülü”nü Arınç'a verdi.

  Arınç, yaptığı konuşmada, asli görevi çalışanların sorunlarını çözmek, onların ortak çıkarlarını ve haklarını korumak olan sendikaların, demokratik hakların unsuru olduğunu ifade etti.

  Çalışanların sorununun çözümü için yasal düzenlemeleri hayata geçiren meclisin, sendikalar ve sivil toplum örgütlerinin katkılarına da büyük önem verdiğini kaydeden Arınç, ödüle layık görülmekten büyük bir şeref duyduğunu söyledi.
  Arınç, TBMM'nin güçlü, etkin, iyi işleyen, itibarı yüksek bir kurum haline gelmesi için büyük gayret gösterdiklerini, meclis ne kadar güçlenirse, demokrasinin de o kadar güçlü olacağını dile getirdi.

  TBMM'nin, millet meclisi olduğunu ifade eden Arınç, ”Demokrasinin kalbi meclisimizdir. Meclis ne kadar güçlü olursa, demokrasi o kadar güçlü olacak” dedi.

  1920 yılında açılan meclisin bugün de aynı vatansever duygularla çalıştığını kaydeden Arınç, şunları söyledi:
  “Millet iradesinin önünde hangi engeller varsa kaldırılacaktır. Bir takım çatışmaların, bir takım çekişmelerin, bir takım gürültülerin altında yatan tek sebep budur. Millet ne diyorsa o olacaktır. Hiç kimse kendini milletten üstte ve akıllı, milleti sersem, milleti güdülecek bir sürü gibi görmesin. Bu hem demokrasinin temel öğelerinden biridir, hem de bütün dünyada millete verilen değerin en önemli unsurudur. Millet iradesinin üstünde bir güç tanımıyoruz.” Milletin meclisinde temsilcileriyle, egemenliğin yegane sahibi olarak, bütün gücüyle, bütün inancıyla, her zaman ayakta olacağını ve meclise müdahaleleri her zaman durduracağını da belirten Arınç, şöyle devam etti:

  “Bundan hiç endişeniz olmasın gidiş o yöndedir. Bir takım gürültüler sadece kutlu bir doğumun sancısıdır. Millet iradesi yine güçlü oluyor. Tarihte olduğu gibi, başı göklere değecek kadar güçlü ve büyük olacaktır. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. (Her şeyi biz biliriz. Bizden doğrusunu hiç kimse bilmez. Biz ne dersek o olacaktır. Biz ne söylersek herkes onu kabul edecektir. Bizim istediğimiz gibi yaşayacaksınız. Bizim istediğimiz gibi giyineceksiniz. Bizim istediğimiz gibi oy vereceksiniz. Bizim istediğimiz gibi konuşacaksınız.) Bunlar artık küflü sözlerdir.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı