Gündem Haberleri

  Arınç: "Hocamız büyük bir kıymetti"

  İlker KILIÇASLAN/MANİSA, (DHA)
  28.02.2011 - 14:13 | Son Güncelleme:

  DEVLET Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yaşamını yitiren eski başbakanlardan, Saadet Partisi (SP) lideri Necmettin Erbakan’ın Türkiye için büyük bir kıymet olduğunu belirtip, "Milletimize çok büyük hizmetler yapmış biriydi. Siyaseti gerçek anlamda yaşayan düşünen bir insandı. Dünya fani, inşallah hepimiz güzel hizmetler yapar, arkamızdan hayırlı dualarla anılacak insanlar oluruz" dedi.

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, memleketi Manisa’da, göreve yeni atanan AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur ile Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli’yi ziyaret edip, görevlerinde başarı dileğinde bulundu. Baybatur’un daha önce gençlik kollarında önemli göreve ve sorumluluklar aldığını hatırlatan Başbakan Yardımcısı Arınç, "Kendisi şimdi il başkanı olarak genel merkezimiz tarafından atandı. Bildiğiniz gibi il başkanlığı için bir çok arkadaşımızın ismi geçmişti. Ama genel merkezimizin takdiri Baybatur oldu. Mersinli de partimizin bütün kademelerinde çalışmış genç değerli başkanımızdır. Ona da hayırlı olsun diyoruz. İl yönetimi ve merkez ilçe yönetimi de hazırlanmakta. Her iki arkadaşımız da listelerini genel merkezimize takdim edecek. Onların da Manisamız’ın bütününü temsil eden arkadaşlarımızdan olacağını düşünüyorum" dedi.

  ’MANİSA, AK PARTİ’NİN GÜÇLÜ OLDUĞU İLLERDEN BİRİ’

  Manisa’nın AK Parti’nin güçlü olduğu illerden biri olduğunu ifade eden Arınç, her seçimde 300 bine yakın oy aldıklarını söyledi. Arınç, "Son referandumda Manisa, 400 binin üzerinde ’Evet’ oyu verip, yine başarılı bir sonuç almıştı. Manisa’nın güzel insanlarının anayasa değişikliğine destek vermek suretiyle çok hayırlı bir iş yaptığına inanıyoruz" dedi.

  ERBAKAN HOCAMIZ TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK BİR KIYMETTİ

  SP Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın vefatına da değinen Arınç, "Muhterem başbakanımız, yıllardır birlikte siyaset yaptığımız güzel insan Necmettin Erbakan hocamızın vefatını hepimiz üzüntüyle öğrendik. 35 yılının yanında siyaset yaparak geçirdiğim bu güzel insan için Allahtan rahmet diliyorum. Allah cennetlerine koysun. İnşallah evlatlarına çocuklarına ve sevenlerine sabır versin. Erbakan hocamız Türkiye için büyük bir kıymetti. Milletimize çok büyük hizmetler yapmış insandı. Siyaseti gerçek anlamda yaşayan düşünen bir insandı. Türkiye’ye hizmet etmeyi Allah’ın rızası bilen insandı. Biz ondan çok şeyler öğrendik ve bu öğrendiklerimiz ile Türkiye’de çok şeyler başardık" diye konuştu.

  MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN

  Bugün ailesine taziye ziyaretinde bulunacağını belirten Arınç, "Yarın da Allah kısmet ederse milyonlarca insan gibi ben de İstanbul’a gidip cenazesinde bulunmak ve son görevimizi yapmak imkanını inşallah bulacağım. Milletimizin başı sağ olsun. Kendisiyle Manisa’daki çalışmalarında her zaman birlikte olmuştuk. Manisa’ya ayrı bir değer verirdi. Zaman zaman bazı ilçeleri beraberce dolaşmıştık. Son yıllardaki rahatsızlığını biliyoruz. Güzel hatıralarımız var. Allah’tan rahmet diliyorum. Dünya fani, inşallah hepimiz güzel hizmetler yapar arkalarından hayırlı dualarla anılacak insanlar oluruz" dedi.

  Devlet Bakanı Arınç, daha sonra AK Parti İl Teşkilatı’nda İl Başkanı Baybatur ve Merkez İlçe Başkanı Berk Mersin’li ile birlikte basına kapalı olarak bir süre sohbet ettikten sonra Manisa’dan ayrıldı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı