Gündem Haberleri

  Arınç, bedelliden yararlanamayanlar yol gösterdi

  Zeynep GÜRCANLI- ANKARA
  28.01.2015 - 01:28 | Son Güncelleme:

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yaş nedeniyle bedelli askerlik yasasından yararlanamayanların sesine kulak verdi. Hatta onlara adeta "yol gösterdi" ;

  Arınç, Bakanlar Kurulu sonrası düzenlediği basın toplantısında yaş nedeniyle bedelli askerlikten yararlanamayanlar için Anayasa Mahkemesi'ni adres gösterdi.

  Arınç, bedelliden yararlanamayanlar yol gösterdi CEMAAT OKULLARI SATIN ALACAK  Arınç, bedelliden yararlanamayanlar yol gösterdiTBMM'den geçen yılın sonunda çıkan ve 28 yaşın üzerindekilere bedelli askerlik imkanı sağlayan yasadan, bugüne kadar 125 bin kişi yararlandığını söyleyen Arınç, 1 Ocak'tan sonra doğup, yasadan yararlanmayanlara önce "sabır" diledi, ardından da yol gösterdi;

  "1 Ocak’tan sonra doğanlara sabır veya askere koşa koşa gitmelerini tavsiye ediyorum. AYM’ye bireysel başvuru diye bir şey geldi kulağıma. Onu da ihmal etmesinler..."

  1 OCAK 1988'DEN SONRA DOĞANLAR YARARLANAMIYORLAR

  TBMM'den Aralık ayında geçen bedelli askerlik yasasına göre, "her ne sebeple olursa olsun henüz fiili askerlik hizmetine başlamamış ve 1 Ocak 1988 tarihi dahil, daha önce doğanlar", bedelli askerlik uygulamasından yararlanabiliyorlar.

  Bu şartları taşıyanlar, 18 bin TL karşılığında askerlik yapmadan tezkerelerini alabiliyorlar.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı