Gündem Haberleri

  Arılara yakından bakın

  Hürriyet Planet
  17.09.2013 - 07:12 | Son Güncelleme:

  Arıların bu inanılmaz resimlerini gördükten sonra etrafınızı sardıklarında onları kovalamadan önce bir kez daha düşünebilirsiniz.

  Arıların bu inanılmaz resimlerini gördükten sonra etrafınızı sardıklarında onları kovalamadan önce bir kez daha düşünebilirsiniz.

  Arı sokmasının verdiği acı ve yarattığı panik, tarif edilemez bir his olmalı. Ancak bu fotoğraflar, yakından bakıldığında arıların aslında ne kadar renkli ve büyüleyici olduğunu gösteriyor.

  ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi'nin (USGS) Maryland Beltsvile'daki Arı Envanter ve İzleme Laboratuarı'nın başındaki Sam Droegeve sekiz kişilik ekibi son 6-7 yıldır arıları ve bazı böcekleri görüntülüyor. Bu fotoğraflar da ekibin Flickr sayfasından.

  Ekibin başındaki Droege, fotoğraflarla gurur duyduklarını ve bunları kamuya açık bir platform üzerinden paylaşarak herkesin serbestçe görmesini sağladıklarını söylüyor.

  Yıllar boyunca daha basit tekniklerle arıları fotoğrafladıklarını anlatan Droege, ordunun daha sonraları makro fotoğraf tekniğini geliştirdiğini ifade ediyor.

  Droege, makro teknikler sayesinde böcek istilası gibi sorunların aşıldığını ve yüksek kaliteli görüntülerin rahatça alınabildiğini söylüyor.

  USGS'nin Flickr sayfasında bin 200'den fazla arı fotoğrafı yer alıyor.

  Droege, fotoğraflar sayesinde yeni arı türlerinin tanımlandığını söylese de halen bilimsel adı olmayan 500 çeşit arı bulunuyor.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı