Gündem Haberleri

  Arıcıya kiraya verilen okul

  Asım GÜNEŞ/İSTANBUL
  31.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TÜVANA Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı’nın (TOÇEV) öncülüğünde gerçekleştirilen "Yaşasın Okulumuz" projesinin ilk ayağında 81 ilde, 81 köy ilköğretim okulu onarıldı.

  Okul onarımlarına katılanların anıları ise Aziz Nesin hikayelerini aratmıyor. TOÇEV’de çalışan Atilla Çetin, kötü durumdaki okulları belirlemek için bir inşaat mühendisi ve bir kameramandan oluşan keşif ekibiyle Türkiye’yi dolaştı. 81 ile en az 4’er kez giden Atilla Çetin, 400 bin kilometreye yakın yol katetti. Binlerce çocuktan oluşan bir albümle geri dönen Çetin, 20 ay süren gezilerde yaşadığı ilginç gözlemlerini anlattı.

  ÇATIDAKİANTEN Kars’ta bir okulunun önünde yüzlerce arı kovanı gören onarım ekibi, köylülerden muhtarın okulu 400 YTL’ye balcılara kiraladığını öğrendi. Paranın ise nereye gittiği belli değildi. Trabzon’da bir okulun çatısında garip bir anten gördüler. Okul görevlisiyle konuşunca, bir dersliğin Türk Telekom’a kiralandığını ve çatıdaki antenin onlara ait olduğunu öğrendiler.

  KÖYDEN KOVDULAR Bolu’da bir köyde yan yana duran camiyi pırıl pırıl, okulu ise perişan gören Atilla Çetin, dayanamayıp köyün büyüklerinden birine "Camiiye yaptığınız bakımı okula niye yapmıyorsunuz?" deyince "Siz din düşmanı mısınız" denilerek köyden kovulmuş.

  AĞLATAN CEVAP Ekip, Sinop’ta "Ne olmak istersin?" diye sordukları 7 yaşındaki Bahar’ın "Yemek ve giyecek istiyorum" cevabı karşısında gözyaşlarını tutamadı. Çoğunluğu doktor ve öğretmen olmak isteyen çocuklar ekiple fikir değiştirdi. Artık, kameraman, gazeteci ve inşaat mühendisi olmak istiyorlar.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı