Gündem Haberleri

  Arena'da politik mesajlı konser

  Hürriyet Haber
  06.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Politik söylemleriyle de tanınan REM grubu, önceki akşam Türkiye'deki müzikseverlerle ilk kez buluştu.

  KONSERDEN FOTOĞRAFLAR

  Katıldığı yardım kampanyaları ve politik söylemleriyle de tanınan REM grubu, önceki akşam S.O.S İstanbul kapsamında Türkiye'deki müzikseverlerle ilk kez buluştu.
  Bu yılın başında çıkan ve Türkiye'de de Balet Plak tarafından yayınlanan, politik şarkı sözleriyle dikkat çeken son albümleri "Accelerate"in Avrupa Turnesi'nin kapsamında Kuruçeşme Arena sahnesine çıkan REM, eski albümlerinden de birçok parçaya yer verdi ve toplam 2.5 saat sahnede kaldı.

  SOS İstanbul'un programında REM'le birlikte, İngiltere'nin psychedelic/experimental rock dünyasına armağanı Spiritualized, Mor ve Ötesi ile Ayyuka da sahneye çıktı. Alt gruplarla saat 15.00'te başlayan konsere Türkiye ve uluslarası alandaki 6 sivil toplum kuruluşu katıldı. AÇEV, ÇEKÜL, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Greenpeace, Tema, TOG gibi çevre insan hakları örgütleri konsere gelenleri bilinçlendirme amacıyla projelerinden kısaca bahsetti.
  Bush karşıtı "Vote For Change" kampanyası kapsamında Bruce Springsteen ve Pearl Jam gibi ünlü müzik gruplarıyla turneye çıkan grubun solisti Michael Stipe, konser sırasında siyasi mesaj da verdi. Stipe, 4 Kasım'da Amerika’da yapılacak başkanlık seçimlerine atıfta bulunarak, "Çok uzaklardan, taa Amerika'dan geldik. Ama yıl sonunda yönetim değişeceği için çok mutluyuz" diye konuştu. 

   Bush'un halıcısı
  BUSH karşıtı söylemleri ve konserleri ile dikkat çeken ünlü rock grubu R.E.M'in gitaristi Peter L. Buck, önceki akşam Kuruçeşme'de Arena'da verdikleri konser öncesi Kapalıçarşı'daydı. Halı almak için alışverişe çıkan Peter L. Buck'un yolu, baba oğul Bushlar'a ve ünlülere sattığı halılarla tanınan Hakan Evin'in mağazasına düştü. Peter L. Buck, dükkân içinde Bushlar'ın fotoğraflarını görünce şaşırdı. Ünlülerin halıcısı Hakan Evin'le yaptığı sohbette Bush'un fotoğraflarını görmekten duyduğu memnuniyetsizliği dile getiren Peter L. Buck, "İnsanları severim. Hayvanları ve doğayı da. Ancak bu resimdeki adamı sevmem. Neden onun resmini buraya koydun ki? Şükürler olsun ki artık gidiyor" dedi.

   

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı