Gündem Haberleri

  Ardahan'da kar yağışı gümrük geçişlerini durdurdu

  Alper TURGUT/POSOF (Ardahan), (DHA)
  07.02.2011 - 21:27 | Son Güncelleme:

  Ardahan’ın Posof İlçesi’nde iki gündür etkili olan kar yağışı ve fırtına karayollarının kapanmasına neden olunca Posof Türkgözü Sınır Kapısı’nda giriş çıkışların yapılamadığı bildirildi.

  Bölgede etkili olan kar yağışı gün boyu fırtına ile birlikte etkisini sürdürdü. 40 santime ulaşan kar nedeniyle ilçe merkezinin köylerle karayolu bağlantısı tamamen kesildi. Fırtına ve sis nedeniyle Posof Ardahan Karayolu Ilgar Dağı Geçidi’nde yol açma çalışmalarının yapılamadığı kaydedildi. Posof Kaymakamı Tahir Şahin, ilçeyi Ardahan’a bağlayan Karayolu’nun kapanmasıyla gümrükte giriş çıkışların yapılmadığını bildirdi. Şahin, "Gümrük kapısında nöbetçi personel iş başında. Yol kapalı olunca giriş çıkış yapanda yok. Köy yollarımız da kar nedeniyle kapalı. Sütoluk köyünde bir çocuğun hasta olduğu ihbarını alarak ekiplerimizi bu köye yönlendirdik" dedi. İlçe merkezinde de uzun süre elektrik kesintisi yaşandı.

  Bu arada kar yağış ve fırtına nedeniyle ilçedeki bankanın (Ziraat Bankası) ATM cihazının zarar görmemesi için personel kağıtla kapatmak için uzun süre uğraş verdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı