Gündem Haberleri

  Araziye depolanan kömürü kapıştılar

  Halil TEKİN/BARTIN, (DHA)
  16.11.2009 - 17:16 | Son Güncelleme:

  BARTIN’da bir araziye depolanan kömür çevredekiler tarafından çuvallara ve araçların kasalarına doldurularak kapışıldı. Kömürü araziye döken ve bekçi tutmayan firma, 350 ton kömürden ne kadarının alındığını saptamaya çalışıyor.

  Bartın’da bir firma, yurt dışından satın aldığı tonlarca kömürü Gürgen Pınarı Mevkii’nde kiraladığı araziye döktürdü. Yaklaşık bir haftadır arazide duran kömürleri görenler, kimsenin olmaması üzerine araçlarıyla gelerek çuvallara ve araçlarının kasalarına kömürleri doldurarak evlerinin yolunu tuttu.

  Adını vermek istemeyen kişi, “Kömür bir müddettir burada duruyordu. Öğrendiğimize göre kömür çimento fabrikasında kullanılmak üzere getirilmiş. Ancak kalorisi düşük çıktığı için buraya dökülmüş. Uzun süredir burada duruyor. Herhalde sahibi yok. Biz de torbalayıp evimize götürüyoruz. Kömürü buraya kim bıraktıysa Allah ondan razı olsun” dedi.

  Kömürü ithal eden firma yetkilileri ise, “Çimento fabrikasına satılmak üzere yurt dışından 350 ton kömür ithal ettik. Bir hafta önce kömürleri kiraladığımız arizeye döktük. Bekçi tutmaya zamanımız olmadı. Kömürlerin vatandaşlar tarafından alınması üzerine jandarmaya ihbarda bulunduk. Kömürlerin alınmaması için arazinin etrafını toprakla kapattık. Ne kadar kömür alındı tespit etmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı